۱۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84253785
۰ نفر

برچسب‌ها

عمران‌خان از مجلس ملی پاکستان رای اعتماد گرفت

اسلام‌آباد - ایرنا - «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان، پس از جدال اخیر با اپوزیسیون بر سر انتخابات اخیر مجلس، با حمایت و رای اعتماد ۱۷۸ نماینده از مجموع ۳۴۲ کرسی در مجلس ملی پاکستان توانست قدرت را حفظ کند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، نشست ویژه مجلس ملی این کشور روز شنبه با حضور تمامی نمایندگان حزب تحریک انصاف به عنوان حزب حاکم و احزاب ائتلافی با دولت عمران خان برگزار شد. نمایندگان اپوزیسیون حضور در مجلس را تحریم کردند و هیچ کدام از آنان در جلسه رای گیری شرکت نکردند.

عمران‌خان که برای حفظ قدرت نیاز به ۱۷۲ رای داشت با شش رای موافق بیشتر، موفق به کسب ۱۷۸ رای اعتماد از نمایندگان مجلس ملی پاکستان شد.

نامه رای اعتماد به نخست وزیر پاکستان توسط «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور در جلسه علنی مجلس ملی ارائه شد و سپس رئیس مجلس پاکستان رای گیری را آغازکرد.

رسانه‌های دولتی پاکستان اعلام کردند که کسب رای اعتماد و حمایت مجدد نمایندگان مجلس از سوی عمران خان بیانگر موقعیت محکم دولت در برابر اپوزیسیون است و اینکه نخست وزیر پاکستان تسلیم فشار و کارشکنی ائتلاف احزاب مخالف نخواهد شد.

منابع خبری نوشتند: پس از چالش رای اعتماد به نخست وزیر، حضور نمایندگان جدید مجلس سنا برای انتخاب رئیس و نایب رئیس جدید این مجلس نیز به صحنه‌ای دیگر از تقابل دولت و اپوزیسیون تبدیل خواهد شد.

تنش‌های سیاسی در پاکستان درحالی تشدید شد که پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ۲۰۲۱ مجلس سنای پاکستان از سوی کمیسیون انتخابات این کشور، در اتفاقی غیرمنتظره و با وجود قدرت‌نمایی حزب حاکم در برابر ائتلاف احزاب مخالف، نامزد اپوزیسیون توانست در برابر رقیب خود از حزب تحریک انصاف کرسی پایتخت را تصاحب کند.

به گزارش شبکه‌های خبری پاکستان، همزمان با رای گیری امروز در مجلس این کشور، درگیری میان نمایندگان جناح مخالف و حامیان حزب عمران‌خان در بیرون از پارلمان نیز فضای پایتخت پاکستان را امنیتی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha