استاندار کرمانشاه: سرمایه‌گذاری وزارت نفت در روانسر و کنگاور قطعی شد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد که سرمایه‌گذاری شرکت هلدینک خلیج فارس وابسته به وزارت نفت در شهرستان‌های کنگاور و روانسر از توابع این استان قطعی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در سفری که بهمن ماه امسال معاون اول رییس جمهوری و وزیر نفت به استان کرمانشاه داشتند، قرار شد که هلدینگ خلیج فارس حدود ۳۰۰ میلیون دلار در منطقه اورامانات، شهرستان کنگاور و شهرستان سنقر وکلیایی سرمایه گذاری کند که به گفته استاندار کرمانشاه این میزان سرمایه گذاری به ۵۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

حال هوشنگ بازوند صبح روز شنبه (۱۶ اسفند) در نشست شورای برنامه ریزی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، از قطعی شدن این میزان سرمایه گذاری و اقدام وزارت نفت برای خرید زمین در شهرستان های کنگاور و روانسر در منطقه اورامانات خبر داد.

وی در این رابطه توضیح داد: هم اکنون تیمی از وزارت نفت برای جانمایی و خرید زمین برای اجرای این پروژه‌ها در کرمانشاه حضور پیدا کرده‌ است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: علاوه بر موضوع ایجاد پتروشیمی و پالایشگاه در شهرستان‌های مرزی، وزارت نفت در اورامانات ۱۱۰ میلیون دلار (۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان) و کنگاور ۱۸۰ میلیون دلار (سه هزار میلیارد تومان) قرار است سرمایه گذاری انجام دهد و این از ثمرات سفر دکتر جهانگیری به کرمانشاه است.

به گزارش ایرنا، در صورت افزایش میزان سرمایه گذاری هلدینگ خلیج فارس در استان که استاندار کرمانشاه به آن اشاره کرد، این شرکت وابسته به وزارت نفت ۳۱۰ میلیارد دیگر در کرمانشاه سرمایه گذاری خواهد کرد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت هلدینگ ایرانی است، که در زمینه سرمایه‌گذاری و مدیریت بر پالایشگاه‌ها، مجتمع‌های پتروشیمی و کارخانجات شیمیایی، همچنین تولید فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی، مواد شیمیایی و پلیمرها فعالیت می‌کند.

لزوم جذب اعتبارات خزانه

استاندار کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از نشست شورای برنامه ریزی به اعتبارات جذب نشده توسط ادارات اشاره کرد و گفت: اکنون ۳۴‌ میلیارد تومان بودجه استان در خزانه باقی مانده است که اگر تا ۲۸ اسفند جذب نشود از دست می رود.

بازوند با تاکید بر اینکه کوتاهی ادارات استان در جذب این اعتبار پذیرفته شده نیست، افزود: ادارات تا پایان هفته برای جذب بودجه زمان دارند و اگر دست به اقدام نزنند، به دستگاه های دیگر تخصیص پیدا می کند.

به گفته بازوند، سپاه و اداره کل ورزش و جوانان هر کدام با پنج میلیارد تومان بیشترین میزان اعتبار باقی مانده در خزانه را دارند.

وی در این رابطه گفت: اگر اداره کل ورزش و جوانان به پول نیاز ندارد ما را با خبر کند تا آن را به دیگر ادارات اختصاص دهیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه اثرات تحریم‌ها را متوجه همه اقشار جامعه و از جمله کارمندها دانست و گفت: کشور در شرایط بسیار دشواری به سر می‌برد و این شرایط تحریم بی‌گمان علاوه بر سفره مردم، بر معیشت کارمندان هم تاثیر منفی گذاشته است.

بازوند همچنین با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط بحران شیوع ویروس مرگبار انگلیسی اظهار داشت: مدیران کل موظف هستند از ورود افراد بدون ماسک اعم از کارمند و یا ارباب رجوع به ادارات جلوگیری کنند و در صورت هرگونه کوتاهی باید پاسخگو باشند زیرا کوچکترین سهل انگاری می تواند عواقب بسیار سنگینی برای سلامت مردم و اقتصاد استان در پی داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها