مناطقی در حاشیه شهرهای بزرگ از فضای آموزشی مناسب محروم هستند

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مناطقی در حاشیه شهرهای بزرگ از فضای آموزشی مناسب محروم یا دارای کلاس های پُرجمعیت هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حاجی میرزایی روز شنبه در آیین بهره برداری  از ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت افزود: در استان های البرز، خراسان، سیستان و بلوچستان و حاشیه شهرهای اصلی استان ها برخورداری آموزشی کمتر از ۲ متر است در حالی که متوسط برخورداری آموزشی در کشور پنج متر و ۲۰ سانتی متر است.
وی ادامه داد: پیشنهاد من این است که در کنار انعقاد قرار ساخت هزار مدرسه در مناطق روستایی پایه گذاری خواهد شد، همت بلند ستاد اجرایی ستاد اجرایی به کمک ما بیاید تا بتوانیم نبود تعادل و دسترسی مناسب به فضاهای آموزشی را فراهم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سال های اخیر مایه افتخار و مباهات همه ما است و به نمایندگی از نظام آموزش و پرورش از رییس این ستاد و همکاران ایشان به ویژه در بنیاد برکت تشکر می کنم.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: تاکنون صدها مدرسه با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درمناطق محروم ساخته شده و برای ساخت سه هزار  مدرسه با سازمان نوسازی تفاهم نامه امضا شده و درحال ساخت است که امیدوارم با تلاش های جهادی این ستاد و بنیاد برکت، شاهد افزایش فرصت یادگیری و فرصت های برابرعلمی در کشور باشیم که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بوده است.

به گزارش ایرنا، ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت امروز (۱۶ اسفند) با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افتتاح و بهره برداری شد.
این مدارس تحت عنوان «مدارس سبز» هر کدام به مساحت ۶۵ مترمربع هستند و یک سوئیت کامل برای معلم و یک کلاس ۱۸ نفره دارند. مصالح به کار رفته در این مدارس از مصالح سبز و دوستدار طبیعت است و هزینه های ساخت این نوع مدارس پایین تر از و حدود ۴۰ درصد هزینه ساخت مدارس مشابه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =