محسن رضایی: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هویت جدیدی به ملت ایران داد

خمین - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هویت جدیدی به ملت ایران داد و روحیه شجاعت و جسارت خودباوری را در جامعه ایران تزریق کرد.

« محسن رضایی» روز شنبه در شورای اداری شهرستان خمین، افزود: امام راحل به‌عنوان یک روحانی متعهد از میان مردم برخاست و مقابل بت‌های بین المللی نظیر آمریکا و شوروی ایستاد و منش و تفکر وی مناسبات جهان را تغییر داد.
وی بیان کرد: حرکت امام راحل با تکیه بر خدا و مردم شبیه به معجره بود و خون جدیدی را در رگ‌های مردم دواند و توانستند نظام شاهنشاهی را ساقط کنند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی در داخل کشور اعتقادی بر خودباوری در توسعه و سازندگی نداشتند و همواره در این راستا خود را وابستگی داشتند.
رضایی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس نیز این تفکر ایثار و شهادت بود که با مشروب شدن از فرهنگ قیام عاشورا  توانست ماشین جنگی مدرن دشمن را ناکام بگذارد و با مقاومت جانانه رزمندگان اسلام حتی یک وجب از خاک کشور به دست صدام نیفتاد.
وی با بیان اینکه آشتی دین و سیاست در قالب ایدئولوژی حکومتداری اسلامی، هدیه بنیانگذار انقلاب اسلامی به مردم بود، گفت: در کشورهای اروپایی دین را از سیاست جدا کردند اما، امام راحل به زیبایی کارایی هدفمند حاکیت اسلامی را با مدل انقلاب اسلامی نشان داد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امام راحل و شهدا رسالت بزرگی را نزد ما به امانت گذاشته‌اند و در برهه کنونی که تنگنای اقتصادی و تحریم‌ها وجود دارد باید متعهدانه در راستای حل مشکلات صنعت و اقتصاد گام برداشت و استان مرکزی و زادگاه امام راحل باید در این مهم الگو و پیشرو باشد.
رضایی گفت: مقام معظم رهبری پرچم امام خمینی(ره) را محکم نگه داشته است با فرزانگی و تدبیر سکان انقلاب را قاطعاته به پیش می‌برد و باید با مشارکت آگاهانه و هدفمند همه بخش‌ها پشت سر رهبری اقتصاد، برادری و اخلاق بیش از پیش تقویت شود.
وی اصل اقتصاد را نیروی انسانی دانست و افزود: خمین دارای شمار زیادی دانش آموخته دانشگاهی و ظرفیت آموزش عالی است و می‌طلبد که این بخش با مشارکت هدفمند الگوی مصرف بهینه آب، کشاورزی صنعتی و گلخانه‌ای و پژوهش بر خاک و اصلاح بذر را برای ترمیم معضل کشاورزی که رکن مهم این شهرستان است، ارایه دهند.
وی اظهار داشت: زادگاه امام راحل به‌عنوان قطب کشاورزی نیازمند تقویت و ایجاد صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته‌بندی مواد غذایی و محصولات کشاورزی است چرا که این ظرفیت موجب می‌شود جایگاه محصولات کشاورزی خمین در بازارهای  داخلی و جهانی ارتقا یابد و ارزش افزوده بالا حاصل شود.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: این شهرستان یک‌هزار شهید، ۲ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۹۰ آزاده را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
«احمد طهرانی» افزود: خمین قطب کشاورزی در استان مرکزی است اما در ۲ دهه اخیر دست به گریبان خشکسالی و کم‌آبی بوده که این مهم مهاجرت مردم روستا به شهررا افزایش داده و اکنون تنها حدود ۳۰ درصد جمعیت شهرستان در مناطق روستایی ساکن هستند.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۷۹ در سفر به خمین برای رفع محرومیت‌های این شهرستان دستور ویژه ای دادند و بر اساس طرح توسعه پنج ساله در شهرستان ۱۰ درصد از درآمدهای استان قبل از واریز به خزانه دولت به زادگاه امام راحل تعلق می‌گرفت.
فرماندار خمین تاکید کرد: با وجود تمام اقدامات مسئولان برای حل مشکلات خمین ، عمق محرومیت همچنان در این شهرستان دیده می شود و نتوانسته به جایگاه ویژه خود در دنیا دست پیدا کند.
طهرانی با اشاره به اینکه رفع محرومیت از زادگاه امام راحل به نگاه ویژه نیاز دارد، ادامه داد: خمین باید به‌عنوان منطقه ویژه در نگاه ملی مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: بازدیدکنندگان و گردشگرانی که از بیت تاریخی امام راحل در این شهرستان بازدید می کنند تصور دیگری از این شهرستان دارند و باید آهنگ توسعه در زادگاه امام راحل شتاب گیرد.
فرماندار خمین  افزود: ورود بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در طرح های اشتغالزایی خمین می‌تواند در کوتاه مدت بخشی از مشکلات شهرستان را رفع کند.
طهرانی با اشاره به نبود صنایع تکمیلی و تبدیلی در خمین اضافه کرد: این شهرستان با تولید ۴۰ میلیون شاخه گل بریده در سال رتبه نخست را در استان مرکزی دارد و در زمان خشکسالی کشت زعفران و گل محمدی در این شهرستان رونق گرفته است.
خمین در نوار جنوبی استان مرکزی واقع شده و ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =