۱۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84253634
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین گواهی محصول سالم برای مرکبات در کازرون صادر شد

شیراز- ایرنا - باغدار کازرونی برای نخستین بار موفق به دریافت گواهی محصول سالم مرکبات موسوم به icm در کازرون شد.

برپایه مطلب دریافتی ایرنا،‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: مرکبات تولیدی توسط اصغر فریدونی باغدار  پیشرو روستای بازرنگان بخش مرکزی برای اولین بار در این شهرستان، گواهی محصول سالم یا "ICM " دریافت کرد.
حمید رشیدی افزود: این باغدار کازرونی پس از دو سال تلاش در باغ سه هکتاری خود توانست با استفاده از روش‌های نوین مدیریت تغذیه و اعمال مراقبت و نظارت صحیح در فرایند تولید به این موفقیت دست یابد.

وی اظهار داشت: این گواهی پس از بررسی‌های آزمایشگاهی و تایید نبود نیترات، سموم و فلزات سنگین در این محصول و با نظارت و هدایت مستمر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی توسط انجمن صنفی کلینیک گیاهپزشکی استان فارس صادر شده است.
رشیدی اضافه کرد: پروانه ICM در محصولات کشاورزی ، به زارعین ویا باغدارانی تعلق می گیرد که با رعایت اصول مدیریت تلفیقی عوامل خسارت زا، محصولات تولیدی آنها پس از بررسی آزمایشگاهی فاقد باقیمانده سموم و سایر آلاینده ها باشد.
وی افرود: این گواهی برای کشاورز برند محسوب می‌شود و می‌تواند محصولات خود را به صورت بسته‌بندی با کد محصول سالم و گواهی شده به بازار عرضه کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون اظهارداشت: محصول سالم در بازار نهایی به دلیل تایید سلامت هم از نظر ارزش ریالی بالاتر است و هم مشتریان رغبت و انگیزه بیشتری برای خرید اینگونه محصولات از خود نشان می دهند.

کازرون در غرب استان فارس است و فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =