رژیم صهیونیستی در صدد ممانعت از مشارکت حماس در انتخابات

تهران-ایرنا- روزنامه عبری زبان "هاآرتص" در گزارشی فاش کرد که رژیم صهیونیستی به هر شیوه‌ای تلاش می‌کند تا مانع از مشارکت جنبش حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری در کرانه باختری و پیروزی نامزدهای این جنبش شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در این گزارش که "عمیره هاس" نویسنده بخش عربی هاآرتص تهیه کرده، آمده که همزمان با افزایش شانس پیروزی حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری، رژیم صهیونیستی تهدید اعضای این جنبش در کرانه باختری به منظور منصرف کردن آنان از شرکت در انتخابات را شدت بخشیده است.

هاس تصریح کرد که سرویس‌های امنیت عمومی رژیم صهیونیستی "شاباک" دو فعال سیاسی سرشناس در کرانه باختری را به سبب حمایت از حماس به سال‌ها بازداشت و تبعید تهدید کرده است.

وی در بخش دیگری از این گزارش آورده است که رژیم صهیونیستی با توجه به اینکه کنترل امنیتی کرانه باختری را در دست دارد، می‌تواند هر لحظه که بخواهد فعالان سیاسی و یا هر شخصی که قصد مشارکت در انتخابات را داشته باشد، بازداشت کند، همانگونه که پس از انتخابات سال ۲۰۰۶ نیز نماینده منتخب ملت فلسطین را بازداشت کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این نویسنده اسرائیلی همچنین اشاره کرد، در صورتی که نتایج انتخابات به مذاق رژیم صهیونیستی خوش نیاید، ممکن است درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان را بلوکه کند که این مسئله تاثیراتی منفی بر پرداخت حقوق کارمندان فلسطینی خواهد داشت و به بخش تجارت و صنعت فلسطین ضربه وارد خواهد کرد و موجب افزایش نرخ بیکاری در کرانه باختری خواهد شد.

عمیره هاس تاکید کرد که یکی دیگر از اقدامات احتمالی رژیم صهیونیستی، تشدید فشارها بر نوار غزه و حتی جداسازی برخی استان‌های آن از یکدیگر خواهد بود.

 محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان اواسط ژانویه گذشته با صدور دستوری، زمان برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی را اعلام کرد.

بر این اساس، قرار است انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین ۲۲ ماه می  ۲۰۲۱، انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان ۳۱ ژوئیه و انتخابات شورای ملی هم ۳۱ آگوست (اوت) همین سال برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =