۱۴۱ جواز تاسیس صنایع با ظرفیت چهار هزار فرصت شغلی در ساوه صادر شد

ساوه - ایرنا - سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه از صدور ۱۴۱ فقره جواز تاسیس صنایع با توان ایجاد بیش از چهار هزار شغل از ابتدای امسال تا پایان بهمن خبر داد.

«بهزاد رضایی» روز شنبه در خصوص عملکرد سرمایه‌گذاری در حوزه صنعتی و تولیدی ساوه، به ایرنا گفت: این شهرستان  به لحاظ موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی در سطح کشور مطرح است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه بر تسهیل سرمایه‌گذاری و حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: برخی قوانین دست و پا گیر در حوزه سرمایه‌گذاری نیازمند بازنگری است و مسئولان ذیربط باید این مهم را در اولویت قرار دهند تا رشد صنعت و اقتصاد را شاهد باشیم.

وی عنوان کرد: براساس آمارها از ابتدای سال ۹۹ تا پایان بهمن ماه ۱۴۱ جواز تاسیس در حوزه‌های مختلف صنعتی در سطح شهرستان ساوه صادر شده است.

به گفته رضایی، ایجاد چهار هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی در واحدهایی که امسال جواز تاسیس اخذ کردند، پیش‌بینی شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه عنوان کرد: پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی در ۲ زمینه شامل ایجادی و توسعه ‌ای صادر می‌شود تا بدین ترتیب بستر فعالیت سرمایه‌گذاران و توسعه تولیدات فراهم شود.

وی ادامه داد: در مدت مذکور ۲۳ پروانه بهره‌برداری ایجادی با برآورد اشتغال ۵۶۸ نفر و تعداد ۴۴ پروانه بهره‌برداری توسعه با ۴۹۹ فرصت شغلی در شهرستان ساوه صادر شده است.

رضایی گفت: کنترل و مدیریت در هنگام صدور جواز تاسیس باید به گونه‌ای باشد که از توازن ظرفیت در زنجیره تولید اطمینان حاصل شود و این مهم به منظور جلوگیری از اتلاف سرمایه‌گذاری‌ها ضروری است.

افزون بر ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان ساوه با اشتغال بیش از ۴۵ هزار نفر فعالیت می کنند که بخش اعظم آنها در بزرگترین شهر صنعتی ایران (کاوه) مستقر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha