غریب آبادی در نشست شورای حکام یاد شهید فخری زاده را زنده کرد

لندن - ایرنا - سفیر ایران در وین با ایراد سخنانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یاد شهید محسن فخری زاده دانشمند ممتاز هسته ای ایران را زنده و تصریح کرد که عوامل این اقدام جنایتکارانه باید پاسخگو باشند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین‌المللی مستقر در وین بیان داشت: در حالی که جمهوری اسلامی ایران قویا متعهد به تعقیب یک برنامه صلح آمیز هسته ای می باشد، یک دانشمند هسته ای دیگر ایران نیز ترور شد.

وی افزود: شواهد واضح، حاکی از این است که رژیم صهیونیستی اسرائیل در پشت ترور جنایتکارانه دکتر محسن فخری زاده قرار دارد و می بایست به خاطر چنین جنایت غیرانسانی، پاسخگو شود.

سفیر کشورمان عنوان کرد: با در نظر گرفتن پیامدهای ناگوار چنین اقدام وحشتناک و پیامدهای تحریک برانگیز و خطرناک آن بر صلح و امنیت بین المللی و اینکه تروریسم به عنوان یک چالش جدی برای جامعه جهانی نیاز به واکنش جمعی دارد، ما کشورهای عضو و آژانس را فرا می خوانیم تا به تعهدات خود ذیل حقوق بین الملل در مبارزه با تروریسم عمل نموده و  چنین اقدامی غیرانسانی را به شدیدترین حالت محکوم کنند.

وی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران چنین اعمال جنایتکارانه ای را بی پاسخ نمی گذارد.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه، هفتم آذرماه امسال با کمین در مسیر خودروی حامل شهید دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی‌شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه آغاز و امروز (جمعه) به پایان رسید.  این شورا تشکیلات تصمیم گیرنده در آژانس بین المللی انرژی اتمی است که هر سال چند نشست برای تصمیم گیری در مورد مسائل مهم این سازمان برگزار می کند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha