۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84253263
۰ نفر

برچسب‌ها

باران و برف جاده‌های خراسان رضوی را فرا گرفت

مشهد-ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام راهداران و سامانه های نظارتی از ظهر امروز جمعه بارش باران در جاده‌های استان آغاز شده و اکنون بارش برف و باران بیشتر جاده‌های استان را فرا گرفته است.

ابراهیم نصری شامگاه  شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف فقط در جاده درگز - قوچان در محدوده گردنه تیوان گزارش شده است .
وی ادامه داد: بارش باران نیز در راههای ارتباطی شهرستانهای تربت حیدریه ، سبزوار، نیشابور، فیروزه، چناران، احمدآباد، جغتای، خوشاب، درگز، فریمان، بردسکن و بزرگراه مشهد - چناران و محدوده طرقبه موجب لغزندگی سطح جاده‌ها در این مناطق شده است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با تداوم بارشها در رو شنبه بیشتر بارش‌ها در نیمه شمالی و برخی نقاط غربی استان رخ خواهد داد و احتمال آبگرفتگی در این نقاط بسیار زیاد است.

همچنین پیش بینی می شود امشب و اوایل وقت فردا بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به شکل برف، کولاک برف و تشکیل مه باشد و دمای هوا به صورت موقت در مناطق شمالی بین پنج تا هشت درجه در خراسان رضوی کاهش یابد. 
۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha