نخبگان با ایده‌پردازی جامعه را به سمت توسعه سوق می‌دهند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: افراد نخبه و صاحب فکر می‌توانند با ایده‌های خوب و اجرایی، جامعه را به سمت توسعه سوق دهند.

حمید ملانوری روز جمعه در نشست اعضای شورای مشورتی استاندار در حوزه بانوان افزود: ما زمانی موفق هستیم که ایده‌های خوبی بدهیم و با استفاده از آن ایده‌ها در وقت کمتر و با صرف هزینه کمتر، زودتر به نتیجه برسیم.

وی فکر کردن و اندیشیدن را بهترین راهکار برای توسعه دانست و اظهار داشت: هدف از تشکیل شورای مشورتی این است که از فکر نمایندگان بانوان استان در تصمیم‌سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها استفاده کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر ما تدبیر درستی داشته باشیم و دلسوزانه تلاش کنیم، با امکاناتی که در اختیار داریم، توسعه و پیشرفت را به زودی خواهیم دید.

وی به ظرفیت‌های فراوان خراسان جنوبی در زمینه‌های نیروی انسانی، گردشگری، معدن، صنعت، مرز و کشاورزی اشاره کرد و گفت: استانی با ۱۵۱ هزار کیلومتر وسعت و این همه دارایی و ظرفیت باید تلاش کند با استفاده از ایده‌ها و پیشنهادات خوب، خود را از محرومیت خارج کند.

ملانوری با اشاره به جایگاه نخبگان در پیشرفت و توسعه خاطرنشان کرد: نخبگی منحصر به داشتن مدارک تحصیلی نیست بلکه نخبه کسی است که فکر بلند داشته و کارهای توسعه‌ای انجام می‌دهد.

وی افزود: ایده‌های خوب ما به رفع مشکلات هم کمک می‌کند و سبب نشاط اجتماعی شده، از آسیب‌های اجتماعی فراوانی همچون سرقت، اعتیاد و طلاق جلوگیری می‌کند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر قرار است اتفاقی در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سایر حوزه‌ها بیفتد، پایه و اساس حرکت، خود مردم باید باشند.

وی گفت: در همین راستا ما به دنبال این هستیم که بخشی از مسایل اجرایی استان را به بخش خصوصی محول کنیم.

ملانوری با اشاره به بخش کوچکی از کارهایی که پیگیری شده است، اظهار داشت: با خیلی از حوزه‌ها همچون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) برای اجرای برخی طرح‌های اقتصادی به جمع‌بندی رسیدیم و نتایج این رایزنی‌ها به زودی رسانه‌ای می‌شود.

وی گفت: هدف از انجام همه این کارها، این است که از  ظرفیت مردم استان به خوبی استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکیدات رئیس جمهوری و تفکر غالب در دنیا، برای رسیدن به توسعه و پیشرفت چاره‌ای جز وصل شدن به سرمایه‌های مردمی نداریم. 

وی ضمن تشکر از اقدامات شورای مشورتی بانوان، پیشنهادات ارائه شده را مطلوب خواند و بیان کرد: پیشنهادات شورای مشورتی بانوان برای اجرا به ادارات متولی ابلاغ خواهد شد. 

ملانوری گفت: شورا باید بر محور فعالیت‌های فرهنگی - اجتماعی و اقتصادی - معیشتی برنامه‌ریزی کند.

در ابتدای این نشست مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به عنوان رئیس همچنین دبیر شورای مشورتی استاندار در حوزه بانوان، گزارش مفصلی از اقدامات صورت گرفته را ارائه و جمعی از بانوان حاضر نیز نظرات و پیشنهاداتی در راستای اهداف شورا و بهره‌برداری هرچه بیشتر از ظرفیت‌های استان را مطرح کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha