۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84253187
۰ نفر

برچسب‌ها

امیدهای وچان برای قهرمانی بر باد رفت

سنندج – ایرنا - تیم وچان کردستان که مدعی قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور بود، نتوانست از عنوان نایب قهرمانی خود در فصل قبل هم دفاع کند.

به گزارش ایرنا، تیم وچان کردستان از هفته نخست دور برگشت مرحله نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ برتر بانوان امروز میزبان تیم سپاهان اصفهان بود.

این تیم در هوای نیمه ابری ملک نیای سنندج در حالی به میدان رفت که می خواست انتقام شکست دور رفت رقابت‌ها را از حریف اصفهانی بگیرد و این شرایط تا پایان نیمه نخست به نفع وچانی‌ها بود و شاگردان صادقی با گل زودهنگام سمیه خرمی در دقیقه چهار بازی و ضربه پنالتی زهرا قنبری به رختکن رفتند.

در نیمه دوم بازی اما ورق برگشت و هاجر دباغی و شقایق روزبهان از تیم سپاهان توانستند، یک امتیاز بازی را از میزبان پس بگیرند.

وچان  امروز در بازی خانگی به تقسیم امتیاز با تیم سپاهان رضایت داد و بازی‌های بعدی را برای کسب عنوان سوم و چهارمی به میدان می رود.

عوامل فدراسیون ۲؛ وچان ۲

سرمربی تیم وچان که امروز در نیمه دوم بازی از زمین اخراج شد، دل پری از نماینده فدراسیون داشت.

فاطمه صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: برای رسیدن به عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی بازی امروز برای ما سرنوشت ساز بود ولی با دخالت‌های مکرر نماینده فدراسیون، این بازی ۲ بر ۲ به پایان رسید که ۲ گل برای وچان و ۲ گل برای عوامل فدراسیون فوتبال بود.

وی گفت: خانم عرب، نماینده فدراسیون امروز به عنوان یار خارج از میدان سپاهان، توپ جمع کن تیم حریف بود و داور چهارم زمین را عملا زیر سیطره خود داشت و به دستور او بود که داور مرا از زمین اخراج کرد، کاری که در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

صادقی تاکید کرد: اگر داور اجازه می داد بازی خوبی بود و با اختلاف می توانستیم برنده بازی باشیم ولی داور بصورت یک طرفه بازی را نابود کرد.

وی افزود: خطای دروازه‌بان تیم ما برای شروع مجدد را در حالی گرفت که  تنها چند ثانیه برای آغاز بازی تعلل کرد و داور بلافاصله سوت زد و خطای غیرمستقیم برای ما گرفت و برای حریف داخل خط ۱۸ توپ را کاشت و همین باعث شد تا گل بخوریم.

صادقی با بیان اینکه بیش از ۵۰ بار خطا روی بازیکنان ما انجام شد ولی داور حتی اجازه ورود پزشک به زمین را نداد و از طرف دیگر چهار دقیقه وقت تلف شده برای بازی لحاظ کرد و در هیمن دقایق بود که گل دوم وارد دروازه ما شد.

 وی افزود: برای این داوری متاسفم و امیدوارم وجدانش پیش خودش راحت باشد.

صادقی اضافه کرد: تنها یک روز مانده به بازی، داور بازی عضو شد و امیدواریم که این مساله برای مهندسی کردن بازی امروز نبوده باشد.

داوران ضعیف فصل

کاپیتان تیم وچان که حالا ۲۰ گل در کارنامه این فصل خود دارد هم به شدت به داوری معترض بود.

زهرا قنبری گفت: ما خیلی بازی را خوب شروع کردیم و در دور رفت هم درصد مالکلیت ما بیشتر بود و امروز هم موقعیت زیادی برای گلزنی داشتیم.

وی افزود: امروز داوری سطح بسیار پایینی داشت و از اول فصل، داوران ضعیفی برای بازی‌های وچان انتخاب می شدند که باشگاه صبوری کرد در حالیکه برای چنین دیدارهایی باید از داوران قوی استفاده شود.

کاپیتان تیم وچان با بیان اینکه امروز به داوری باختیم، افزود: داور آنقدر سنگین بود که به راحتی نمی توانست در زمین بدود و همین باعث شد تا بازی یک طرفه شده و فشار روی تیم ما بیشتر شود.

وی افزود: باید فکری اساسی تر می شد تا زحمت یک تیم زیر سوال نرود.

برد با ما بود

مربی تیم سپاهان اصفهان هم گفت: تیم وچان خوب بازی کرد و ما در نیمه نخست یک گل زودهنگام دریافت کردیم که همین شالوده تیم ما را به هم ریخت و گل دوم را از روی نقطه پنالتی خوردیم.

رضوان رضایی افزود: با تغییرات و راهنمایی های بین ۲ نیمه توانستیم نتیجه را برگردانیم و تیم ما حریف برتر نیمه دوم بود که حضور بیشتری در محوطه وچان داشت.

وی افزود: اگر بازی چند دقیقه دیگر طول می کشید حتما گل برتری را هم می زدیم و از عملکرد شاگردانم راضی هستم.

پرونده این فصل رقابت‌های فوتبال لیگ برتر برای قهرمانی وچان بسته شد و این تیم ۲۱ اسفند میزبان تیم شهرداری سیرجان خواهد بود و تنها می تواند برای عنوان سوم و یا چهارم بجنگند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =