نماینده مجلس: جرایم بانکی طرح‌های کشاورزی مشمول بخشودگی شد

کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به‌تازگی مصوب کرد که جرایم مالی و سود تسهیلات بانکی پرداخت نشده مربوط به طرح های کشاورزی از سال ۹۴ تاکنون مشمول بخشودگی شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز جمعه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از بخش چترود در محل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان افزود: بر اساس قانون سه سال فرصت استمهال به دریافت کنندگان تسهیلات بانکی حوزه کشاورزی داده می‌شود که این امر به تقویت اشتغال روستایی و جهش تولید کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: مردم بخش چترود درخواست اجرای طرح پایش تصویری، مجوز حفر چاه آب شرب و کمک از محل اعتبارات استانی را دارند.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های ارتباطی بخش چترود در شرایط کرونا ادامه داد: مخابرات در تمامی این مناطق محدودیت آنتن‌دهی دارد.

وی با بیان اینکه زمین‌های کشاورزی مردم مناطق مختلف شهرستان کرمان، تداخل با اراضی منابع طبیعی دارند گفت: در رفع چالش‌های زندگی و معیشت مردم علاوه بر دولت، معین اقتصادی نیز می‌توانند همکاری و کمک کنند.

وی با قدردانی از علی زینی وند استاندار کرمان در خصوص بازدید از بخش چترود تصریح کرد: برای نخستین بار در زمان فعالیتم به‌عنوان نماینده مجلس کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی مشاهده کردم که یک استاندار مسائل و چالش‌های این بخش و به‌ویژه روستاها را از نزدیک پیگیری و بررسی می‌کند.

پیگیری برنامه‌های کرمان در حوزه اشتغالزایی

پورابراهیمی با اشاره به اقدامات در حوزه اشتغالزایی افزود: توسعه فعالیت‌های صنایع بزرگ از جمله مجموعه شرکت فولاد بوتیا در این راستا دنبال می‌شود و به‌زودی طرح های بزرگی که از یک سال گذشته در استان در مرحله عملیات اجرایی قرار گرفته، به ثمر می‌نشیند که در این زمینه طرح‌هایی همچون تولید الکترودهای گرافیکی صنعت فولاد، لاستیک خودروهای فوق سنگین و احداث بندر خشک در استان کرمان به اتمام می‌رسند.

وی عنوان کرد: در کنار آن، طرح های خرد و متوسط را پیگیری می‌کنیم که اجرای این طرح ها در آخرین نشست کارگروه رفع موانع تولید با حضور استاندار و نمایندگان بخش خصوصی مصوب شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشتغال در قالب مجموعه فعالیت‌هایی در چرخه و جریان بین پیمانکار اصلی و فرعی در قالب spx شکل می‌گیرد که چارچوب مشخص این برنامه هم به زودی ارائه می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه مشاغل خرد و خانگی استان کرمان اتفاقاتی مناسب صورت گرفته که لازمه آن، مراجعه بخش خصوصی در قالب شرکت‌های تعاونی است و افراد می‌توانند حمایت دولت را در قالب تسهیلات و بودجه دریافت کنند که این امر در قانون بودجه نیز دیده شده و تسهیلات در حوزه زیرساختی و مجوزها فراهم می شود که برای بودجه سال آینده نیز تعریف شده است.

پورابراهیمی تاکید کرد: مجموعه این اقدامات در حوزه استانی و در شهرستان کرمان به کاهش نرخ بیکاری و ارتقای سرانه اشتغال استان کرمان کمک می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =