۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84253104
۳ نفر

برچسب‌ها

پاسخ کنایه آمیز روسیه به آمریکا

مسکو - ایرنا - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در باره پاسخ متقابل به تحریم های آمریکا گفت: « بزودی آنها را خوشحال خواهیم کرد»

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز جمعه در گفت و گو با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: روسیه بزودی لیست سیاه شهروندان آمریکا مشمول تحریم روسیه را اعلام خواهد کرد. 

وی با بیان اینکه اقدامات در این زمینه جریان دارد، اظهار داشت: فکر نکنید اگر ما در این مورد صحبت نمی کنیم، پس هیچ پاسخی برای تحریم آمریکا وجود نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: باتوجه به رویکرد آنها در این مورد و اینکه اقدام خود علیه روسیه را ازنظر اطلاعاتی پرسر و صدا کنند، ما نیز با آنها اینگونه رفتار می کنیم.   

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه، ۱۴نهاد را در پرونده "الکسی ناوالنی" فعال سیاسی روس زندانی در این کشور در فهرست سیاه قرار داده است.

هفت مقام ارشد روس نیز در این رابطه در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته اند که "الکساندر بورتنیکوف" رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه، "سرگئی کرینکو" معاون اول دفتر رئیس جمهوری روسیه، "ایگور کراسنوف" دادستان کل روسیه، "الکساندر کالاشنیکوف" و "الکسی کریووروچکو" معاونان وزیر دفاع از آن جمله هستند. 

 زاخارووا در ادامه خاطرنشان کرد که روسیه در گذشته بطور هدفمند توجه افکار عمومی را به تدابیر برای پاسخ به تحریم ها جلب نمی کرد. 

وی افزود: ما در گذشته در مجموع این اقدامات را رسانه ای نمی کردیم و تدابیر برای پاسخ به تحریم ها را اعلام نمی کردیم. آنها (طرف آمریکایی) لیست سیاه تشکیل داده و ما هم همین کار را می کنیم.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: تحریم های جدید اروپا و آمریکا علیه روسیه به طور قابل توجهی به روابطی که در حال حاضر نیز در وضعیت بدی قرار دارد، لطمه می زند.

به گزارش ایرنا از تاس، پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: تحریم های جدید آمریکا علیه شهروندان روس غیرقابل قبول است و مداخله در امور داخلی روسیه محسوب می شود.  

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه همه اتهامات علیه روسیه را پوچ دانست و تصریح کرد: ادعای آمریکا مبنی بر مسمومیت ناوالنی بدون اینکه شواهدی برای اثبات این ادعا ارائه کند، انزجارآور است.  

پسکوف گفت: اگر غرب دلایلی برای اتهامات علیه روسیه مبنی بر "مسموم کردن" ناوالنی دارد، این اطلاعات را به اشتراک بگذارد، پنهان کردن عمدی آنها شرم آور است.

https://tass.ru/politika/10843069

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =