بارش برف خللی در پروازهای فرودگاه تبریز ایجاد نکرده است

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف در روزجاری در استان، خللی در انجام پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز ایجاد نکرده است.

رامین آذری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با وجود ادامه بارش برف باند پروازی فرودگاه تبریز با تلاش نیروهای عملیاتی و خدماتی برف روبی شده و برای نشست و برخاست هواپیماها باز است و پروازها بدون مشکل در جریان است.

وی اظهار داشت: پروازهای این فرودگاه طبق برنامه زمان بندی و بدون تاخیر در حال انجام بوده و در صورت لغو یا تاخیر در انجام پروازها مراتب به مسافران اطلاع رسانی خواهد شد.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =