امام جمعه دامغان: انتخابات با امیدآفرینی و اخلاق‌مداری همراه باشد

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: تقویت روحیه انقلابی در جامعه، امیدآفرینی و ترویج اخلاق در انتخابات، امری مهم و ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان در مصلا امام خمینی(ره) افزود: مردم برای انتخاب آگاهانه خود دارای آگاهی سیاسی و اجتماعی هستند و راهبردهای لازم برای مشارکت مردم باید تقویت شود. 

وی ادامه داد: مردم باید با بی‌توجهی به موج‌های انتخاباتی،حفظ اعتماد به نفس ملی، روحیه خودباوری، همدلی اجتماعی، اخلاق‌مداری و رای آگاهانه، معیارهای لازم را تبیین و فرد اصلح را انتخاب کنند. 

حسینیان اضافه کرد: رییس جمهور آینده باید با معیار شخصیت، علم، معرفت و هم‌تراز با جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود و بیان و گفتار متناسب با ملت ایران را دارا باشد.

وی اظهارداشت: طبق سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری دولت جوان حزب‌الهی و فرد صالح معیار انتخاب است که با حضور یک نیروی جوان با استعداد و با ظرفیت می‌توان عرصه‌ها را گشود و کشور را از مشکلات خارج کرد. 

حسینیان به انتخابات شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت: شوراها نهاد مردمی و زنجیره انتقال بین مردم و دستگاه‌های دولتی هستند که باید در انتخاب این افراد نیز مردم دقت لازم را داشته باشند. 

وی به آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: ۱۵ اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری است که در این هفته ۶۰ هزار نهال در دامغان توزیع می‌شود. 

امام جمعه دامغان گفت: این شهر با وجود یک‌میلیون و ۴۸۵ هزار هکتار اراضی ملی، شرایط خوبی در این زمینه دارد و ۲۰ هزار مترمکعب عملیات آبخیزداری با ۱۱۵ میلیارد ریال نیز در حال انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =