غربی‌ها در برابر سلاح‌های ‌ هسته‌ای رژیم صهیونیستی چشم پوشی می‌کنند

قم ـ ایرنا ـ خطیب جمعه قم گفت: کشورهای غربی در برابر جنایت‌ها، تجاوزها و توسعه سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی رژیم اشغالگر صهیونیستی و سعودی‌ها چشم پوشی می‌کنند.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با اشاره به آزمایش‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: نوچه‌های آمریکا و اروپا در منطقه ظلم و جنایت و ترور می‌کنند، اما همه این‌ها را مورد بی‌توجهی قرار داده و در برابر اقدامات صلح آمیز هسته‌ای ایران اسلامی اعتراض دارند.

وی در ادامه افزود: غربی‌ها خودشان تروریست‌ها را در عراق و سوریه پرورش داده و حمایت کرده‌اند، اما سردار حاج قاسم سلیمانی را که با این جنایتکاران مقابله و شکست داده بود را ترور می‌کنند، اُف بر شما که دروغگویان عالم هستید و روی فرعون‌ها و نمرودها را سفید کرده‌اید و هیچگاه دست از حمایت دولت های تروریستی منطقه برنمی دارید.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به مباحث و مسائل مرتبط با برجام، بر ضرورت هوشیاری در برابر مواضع متناقض و متجاوزانه آمریکایی و اروپایی‌ها تأکید کرد و گفت: سیاست آمریکایی‌ها با تغییر دولت‌ها، تغییر نیافته و در پوستین‌های رنگارنگ و متفاوت، یک سیاست اهریمنی داشته و با ملت‌ها و کشورهای آزاده مقابله می‌کنند.

وی با بیان اینکه سخن اروپایی‌های نادان و عهدشکن هیچ اعتباری ندارد و مؤمنان نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شوند، خاطرنشان کرد: سازمان‌های بین المللی ابزاری در دست غربی‌ها بوده و آنها در قالب کنوانسیونها و اسناد بین‌المللی اعمال قدرت و زورگویی می‌کنند، اما محور مقاومت در منطقه و همه آزادگان جهان در برابر قدرت پوشالی شما تا شکست نهایی شما ایستاده‌اند.

اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز درختکاری ، مسائل زیست محیطی را برای همه بشریت دارای اهمیت فوق العاده دانست و گفت: وضعی که امروز برخی صنایع و اقدامات نادرست در تخریب طبیعت و محیط زیست بوجود آورده‌اند، یک مشکل جهانی است و در همه مناطق آسیب های زیادی را به بار آورده‌است.

وی توجه به اهمیت و جایگاه محیط زیست را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و توسعه درختکاری و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و فضاهای سبز باید مورد توجه ویژه همه مردم و مسئولان  قرار داشته باشد و آحاد جامعه باید خود را در برابر محیط زیست مسؤول و متعهد بدانند و در اینراستا تلاش کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان همچنین فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری را مورد توجه قرار داد و با قدردانی از برنامه ها و اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در یکسال گذشته با شیوع کرونا در کشورمان، نهادهای حمایتی و گروه های مردمی و خیرین برای کاهش دردها و رفع نیازهای مستمندان و محرومان بسیار تلاش کردند.

وی بر توسعه و تعمیق فرهنگ رسیدگی به نیازمندان و محرومان در جامعه تأکید کرد و گفت: دولت و نهادهای حمایتی و خیرین باید به مسأله توان افزایی، اشتغالزایی و فقرزدایی در جامعه، با حفظ عزت و کرامت محرومان و مستمندان به ویژه در ایام سال جدید و ماه مبارک رمضان توجه و اهتمام جدی داشته باشند.

وی در خطبه اول نماز جمعه نیز با بیان اینکه اظهار محبت به فرزندان اگر بر اساس موازین و شرایط درست باشد، موجب رشد و تعالی فرزندان می شود، اظهار داشت: کودکانی که در محیط خانه و خانواده دچار کمبود محبت شوند، آماده لغزش خواهند بود و به ناهنجاریها و بزهکاری‌هایی مبتلا می‌شوند، البته افراط و زیاده روی در محبت و مهربانی های نابجا و ناصواب نیز منشأ بدی‌ها و آثار سوء دیگری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha