مردم باسخاوت کردستان کمک به فقرا را فراموش نکنند

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه دائم در محک امتحان الهی هستیم، گفت: مردم باسخاوت کردستان همواره در کار خیر و کمک به فقرا و نیازمندان مشارکت داشته‌اند و به طور قطع باز هم در جشن نیکوکاری حضوری پررنگ خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، ماموستا معروف خالدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، ضمن تبریک سالروز تشکیل کمیته امداد امام(ره) و هفته جشن نیکوکاری اظهار داشت: اطمینان داریم که مردم کردستان با وجود مشکلات مالی، در خط فکری پیامبر(ص) و کمک به فقرا و نیازمندان هستند و این رویه نیک را فراموش نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه کمک به نیازمندان تنها به شکل مالی نیست و می‌توان با محبت به آنان هم کار خیر کرد، افزود: خداوند در قرآن بر مشارکت مسلمانان در امور نیک و ماندگار و دوری از زشتی، پلیدی، کدورت و دشمنی تاکید کرده که رستگاری در عمل به این موارد است.

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: اگر رستگاری بزرگ و سعادت دنیا و آخرت را می‌خواهیم باید به خداوند متعال ایمان داشته باشیم و عمل صالح انجام دهیم و همانگونه که برای زندگی برنامه‌ریزی می‌کنیم، برای عبادت هم برنامه داشته باشیم.

ماموستا خالدی با اشاره به اینکه شرکت در نماز جمعه تکلیفی خدایی است، تاکید کرد: وای به حال کسی که شناسنامه معنوی خود را که همانا پیروی از پروردگار، پیامبر(ص) و اهل بیت بوده، گم کند، پس همه برای رضایت خداوند و رستگاری دنیا و قیامت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه عمل صالح و شایسته موجب نزدیکی عابد و معبود می‌شود، اظهار داشت: بیایید دل‌هایمان را محلی برای عشق و دوستی و محبت به همدیگر قرار دهیم و از دشمنی، تهمت و رسوایی دیگران اجتناب کنیم.


وجود ۱۵۳ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) در کردستان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان هم پیش از خطبه‌ها در سخنانی به مناسبت هفته نیکوکاری با بیان اینکه دستگیری از محرومان و نیازمندان همواره در دین اسلام مورد تاکید است، افزود: در قرآن کریم بیش از ۱۰۰ آیه درباره کمک به محرومان و فقرا آمده که نشان از اهمیت این کار نیک در آموزه‌های اسلامی است.

رسول شیخی‌زاده یادآور شد: کمیته امداد امام(ره) به عنوان رابط و حلقه اتصال مردم و خیرین و محرومان عمل می‌کند و اکنون ۷۳ هزار خانوار و ۱۵۳ هزار نفر در استان تحت پوشش این نهاد هستند.

وی با اشاره به اینکه از این ۷۳ هزار نفر، ۳۲ هزار نفر آنان زنان سرپرست خانوار هستند، اضافه کرد: ۵۲ هزار نفر سالمند، سه هزار نفر بیماران صعب‌العلاج و ۲۱ هزار نفر نیز دانش‌آموزان نیازمند و در حال تحصیل هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با بیان اینکه امسال تعهد ایجاد شغل برای پنج هزار و ۱۷۰ نفر را داشتیم که محقق شده است، اظهار داشت: امسال با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات مالی، کل اعتبارات کمیته امداد استان پنج هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال بود که ۶ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش پرداخت و یک هزار میلیارد ریال نیز توسط مردم و خیرین به این نهاد کمک شد.

۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) به دستور امام راحل و این روز به نام احسان و  نیکوکاری نامگذاری شده است.
نماز جمعه سنندج هر هفته در مسجد دارالحسان سنندج که در ضلع شمالی خیابان امام خمینی(ره) واقع شده، برگزار می‌شود.
مسجد دارالاحسان سنندج از مساجد قدیمی کشور محسوب می شود و برابر کتیبه‌های موجود در بنای مسجد به سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده و از نظر فضاهای موجود مشتمل بر ۲ ایوان شرقی و جنوبی، گلدسته های موجود بر بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره اطراف، شبستان ستوندار با ۲۴ ستون سنگی مارپیچ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha