اتحاد مردم و مسوولان سیستان و بلوچستان تمام توطئه‌ها را خنثی می‌کند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اتحاد هر چه بیشتر مردم فهیم و انقلابی این استان با مسوولان تمامی توطئه‌های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در این خطه از ایران اسلامی را خنثی می‌کند.

به گزارش ایرنا، آیت الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان با اشاره به حوادث اخیر در مرز سراوان و دیگر نقاط سیستان و بلوچستان اظهارداشت: دشمنان نظام باری دیگر نشان دادند در هیچ زمانی دست از کینه توزی های خود بر نمی دارند و برای رسیدن به اهداف شوم خود در این استان که در ریل توسعه قرار گرفته از هیچ توطئه ای دریغ نخواهند کرد.

امام جمعه زاهدان بر مقابله با مافیای سوخت در سیستان و بلوچستان تاکید کرد و افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات این استان نشات گرفته از مافیای سوخت است که از دیگر نقاط کشور فرآورده های نفتی را وارد منطقه کرده و مردم باید مخاطرات جانی، اقتصادی و اجتماعی آن را تحمل کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با قدردانی از مردم استان گفت: مردم فهیم بلوچستان با عدم همراهی با آشوبگران و همراهی با مسوولان باری دیگر پایبندی خود را به آرمان های انقلاب و رهبر معظم انقلاب ثابت کردند.

آیت الله محامی همچنین با قدردانی از نیروهای امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ضروری است در حوادث این چنینی بحث اطلاع رسانی سریع و دقیق به مردم فهیم استان مورد توجه ویژه قرار گیرد تا دشمنان با موج سواری رسانه ای وضعیت غیرواقعی از استان را به جهانیان مخابره نکنند.

امام جمعه زاهدان گفت: سپاه پاسداران در کنار حفظ امنیت در سیستان و بلوچستان با اجرای طرح های معیشتی و عمرانی برای توسعه استان گام های ارزنده ای برداشته است که قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به حملات اخیر آمریکا به عراق و سوریه گفت: دولت آمریکا باری دیگر نشان داد که با عوض شدن رئیس جمهور سیاست های جنگ طلبانه این کشور تغییر نخواهد کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب «امید به تغییر سیاست های این کشور امید واهی بیش نیست».

وی با اشاره به جشن نیکوکاری گفت: جشن نیکوکاری صرف نظر از هدایایی که در آن جمع آوری می شود به لحاظ معنوی، اجتماعی و فرهنگی دارای تاثیرات ویژه ای است که از جمله آنها می توان به گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی اشاره کرد.

آیت الله محامی بر توسعه فضای سبز در زاهدان و مشارکت بیشتر مردم بر تعامل بیشتر با شهرداری در توسعه فضاهای سبز تاکید کرد.

امام جمعه زاهدان همچنین بر توسعه کانون های فرهنگی هنری در مساجد اهل سنت و تشییع استان تاکید کرد و افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پایگاه‌های جذب و تربیت جوانان هستند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تبریک مبعث پیامبر مکرم اسلام(ص) گفت: پیامبر بزرگوار اسلام با اتکا به قدرت لایزال الهی این مسیر را آغاز و با گستراندن دین اسلام در سراسر گیتی به بهترین شکل ممکن رسالت خود را به سرانجام رساند.

نماینده رهبر معطم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود:  امت اسلامی با تمسک به آموزه‌های نورانی و وحدت‌آفرین پیامبر بزرگوار اسلام(ص) می‌تواند راه سعادت و تعالی را طی کند و روز خجسته و مبارک عید مبعث از نقاط عطف اتحاد مسلمانان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha