پیرانشهر پر بارش ترین شهر آذربایجان غربی است

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان پیرانشهر در جنوب این استان با ۴۰ میلیمتر بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته پر بارش ترین شهر بود.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان چالدران نیز شهر پر بارش استان از نظر بارش برف بود و ارتفاع برف در این منطقه در شبانه روز گذشته به ۱۵ سانتیمتر می‌رسد.

وی ادامه داد: سامانه بارشی وارد شده به آذربایجان غربی عصر روز جمعه از منطقه خارج می‌شود و در پی آن تا روز یکشنبه جو استان آرام و بدون پدیده خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی افزود: از روز دوشنبه با ورود امواج ناپایدار، بارندگی ها دوباره آغاز می شود و مناطق مختلف استان را در بر خواهد گرفت.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته، بیان کرد: شهرستان چالدران با دمای منفی ۲ درجه سانتی گراد سردترین شهر بود و دمای مرکز استان نیز بین صفر و ۶ درجه سانتی گراد بالای در نوسان بوده است.

آذربایجان غربی با میانگین بارش سالانه  به میزان ۴۰۰ میلی متر درردیف استانهای پر بارش قرار دارد شهرستان سردشت در جنوب استان با یکهزار میلمیتر بارش پیشتاز بارندگی‌هاست.

بارش برف به عنوان ذخایر آبی این استان کشاورزی در آستانه بهار بسیار با اهمیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =