دری‌نجف‌آبادی: انتخابات ۱۴۰۰ باید منجر به وحدت ملی شود

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: انتخابات سال ۱۴۰۰ جمهوری اسلامی ایران باید منجر به وحدت، انسجام و اقتدار ملی شود و چون مشتی محکم دهان دشمنان نظام را خُرد کند.

آیت‌الله «قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک افزود: آمادگی برای انتخابات باشکوه و با عظمت، امری ضروری است و بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب همه باید ضمن حضور پرشور در این آزمون سیاسی، فرد شایسته و لایق را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: مردم باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا لایق‌ترین، کارآمدترین،  کارآفرین‌ترین،  مدیرترین، مدبرترین و شجاع ترین فرد در عمل را انتخاب کنند و با حضور گسترده،   بار دیگر وفاداری خود را به آرمان‌های امام راحل، شهید سلیمانی،  ولایت فقیه، امام حسین (ع) و غدیر خم  نشان دهند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی اظهار داشت:  امید است در انتخابات پیش رو، دولتی با کفایت سر کار آید و ممکن است رئیس جمهوری که انتخاب می شود از ۱۰۰ نمره ۶۰ داشته باشد یا پایین‌تر، اما مهم کادر لایق و وزرای خوب، کاردان،  کار بلد و توانا است.

وی گفت: نباید افراد باج‌ده و باج‌گیر سر کار آیند و باید روال غلطی که عده‌ای فکر کنند، جمهوری اسلامی ایران ارث شخصی آنان است، برچیده شود و همه باید پاسدار خون شهدا و امانت‌دار الهی باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: باید افراد لایق از سطح کلان تا پایین انتخاب شوند و انتخاب برخی افراد در همین شهر جای گریه دارد.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی بیان کرد: سیاسی بازی و سیاسی کاری معنا ندارد، نمی‌شود با خون شهدا، آرمان‌های امام(ره)،  رهبری معظم انقلاب و شهید مطهری‌ها بازی کرد.

وی تصریح کرد: اگر افرادی مرید کسی نیستند، خوب نباشند، مهم  شایسته، لایق، باکفایت، دلسوز بودن فرد است.

امام جمعه اراک افزود: دولت و رئیس جمهور آینده باید پاسخگو، فعال در صحنه،  پا به رکاب و دردمند باشد و درد فقرا،  نیازمندان و محرومان را درک کند.

آیت‌الله دری‌نجف آبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مراقبت‌ها در مقابل ویروس کرونا به ویژه در شلوغی های پایان سال بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: خطر و شیوع این ویروس امروز با ورود نوع انگلیسی چندبرابر شده و نیاز است ضریب مراقبت‌ها چند برابر افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: هرگونه سهل‌انگاری گرفتاری برای افراد و کادر درمان را زیاد می‌کند و نیروهای درمانی پس از یک سال مقابله با این بیماری منحوس به شدت خسته هستند و در این راه شهدای زیادی نیز تقدیم کرده‌اند.

آیت‌الله‌ دری‌نجف‌آبادی بیان کرد: هرگونه سهل‌انگاری در مقابل این بیماری حرام است و در شرایطی که هنور در جامعه واکسیناسیون تمام نشده و اثرات واکسن مشخص نشده، همه باید مراقبت جدی داشته باشند و از هرگونه تجمع و دورهمی پرهیز کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: روزهای پایانی سال که مصادف با بهترین ماه های خداوند است،   فرصت مناسبی برای پهن کردن سفره احسان و نیکوکاری است و نیاز است مردم برای جلوگیری از هدر رفت ۳۰ تا ۳۵ درصدی ضایعات غدای خود، صرفه‌جویی را مد نظر قرار دهند و به جای هدر رفتن مواد غذایی آن را بین نیازمندان و فقرا توزیع کنند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: درختکاری از دیگر موارد مهم در روزهای پایانی سال است که نیاز است مردم در این راستا تلاش مضاعفی بویژه در کاشت درختان مثمر به کار گیرند.

آیت الله دری نجف آبادی عنوان کرد: رجب، شعبان و رمضان بهترین ماه‌ها برای نزدیکی بیشتر به خداوند و کسب فضایل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در هفته پیش رو ۲ مناسبت مهم شهادت امام موسی کاظم (ع) و مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) وجود دارد که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک در ۳۲ نقطه از استان مرکزی اقامه می‌شود.

براساس زمان بندی تعیین شده؛ مجموع زمان و فرآیند انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰به مدت ۳۹ روز تعیین شده که بر این اساس پس از تشکیل هیات اجرایی مرکزی در ۱۱ اسفندماه ۹۹، هیات‌های اجرایی در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با مهلت سه روز، ثبت نام از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۵ اردیبهشت ماه با مهلت ۵ روز، انتشار اسامی نهایی ۵ و ۶ خرداد ۱۴۰۰ به مدت ۲ روز، تبلیغات از تاریخ هفت تا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ به مدت ۲۰ روز در نظر گرفته و ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ممنوعیت تبلیغات و ۲۸ این ماه نیز روز اخذ رای اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =