کاشت نهال به یاد جانباختگان کرونا در کرمانشاه انجام می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در مراسم آغاز طرح کاشت یک نهال - یک زندگی که روز جمعه همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در پردیس دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: در اسفند ماه به یاد جانباختگان کرونا در فضایی مشخص نهال کاشته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند افزود: اداره کل منابع طبیعی فضایی را برای درختکاری به یاد همشهریان جانباخته به دلیل ابتلا به کرونا فراهم کند و با مشارکت مردم و خانواده های جانباختگان این کار انجام شود.

وی در ادامه کاشت ۵۵۰ هزار اصله نهال را در این هفته با مشارکت فعالان و همیاران طبیعت کار بسیار ارزنده ای دانست و گفت: این اقدامات فرهنگی در تقویت و نهادینه شدن فرهنگ درختکاری و تقویت مسوولیت پذیری اجتماعی برای حفاظت از منابع طبیعی و ملی بسیار موثر است که نباید به این  هفته محدود شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان و حافظان محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل ها که در بحران های آتش سوزی با ازخودگذشتگی و ایثار جان خود را فدا کردند؛ گفت: جوانان غیور و رشید از جان خود برای حفظ میراث طبیعی ملی گذشتند و همه وظیفه داریم با جهاد از منابع طبیعی حفاظت کنیم.

مقام ارشد استان کرمانشاه در ادامه دهیاران را موظف کرد که با همکاری مردم و ساکنین روستاها نسبت به کاشت نهال در درب خانه ها اقدام کنند تا طبیعت زیبای مناطق روستایی حفظ و تقویت شود.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

این استان دارای سه منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بیستون که ۵۴ هزار هکتار است، بوزین و مرخیل در پاوه ۲۳ هزار هکتار و قلاجه هم حدود ۴۳ هزار هکتار است.

پناهگاه حیات وحش بیستون نیز در منطقه ورمنجه در جاده سنندج وجود دارد و در مجموع استان کرمانشاه دارای چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع به مساحت ۱۶۱ هزار هکتار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها