برای ایجاد وحدت نیازمند ترویج مفاهیم اسلامی هستیم

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به مبعث پیامبر اسلام (ص) گفت: برای ایجاد وحدت نیازمند ترویج مفاهیم اسلامی و اینکه اسلام را همه جا عملا نشان دهیم، هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه، یکی از هنرهای امام راحل (ره) را وارد کردن مفاهیم اسلامی و دینی مانند، ایثار، شهادت، جهاد، تکلیف و توکل در انقلاب اسلامی دانست که موحب پیروزی نظام جمهوری اسلامی شد.

او با اشاره به دیدار خبرگان و فرهیختگان با مقام معظم رهبری گفت: معظم له در این دیدار از خبرگان و فرهیختگان خواستند برای حل مسایل و مشکلات نظام و انقلاب نظر و راهکار ارایه دهند.

امام جمعه کرمانشاه همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) گفت: یکی از موارد مهمی که این امام بزرگوار در احادیث مسلمانان را به آن دعوت می کند فقهی شدن و آگاهی افراد در موضوعات دینی و اجتماعی است چیزی که مقام معظم رهبری در دیدار اخیرش با خبرگان و فرهیختگان از آنان خواست راجع به مسایل کشور، مانند آینده انقلاب، شناخت اشخاص، دشمن شناسی و فرهنگ جامعه نظر دهند.

آیت الله علما افزود: مقام معظم رهبری همچنین از نخبگان و فرهیختگان درخواست کردند راجع به مسایل اجتماعی مانند بیکاری، ازدواج، مهریه سنگین، بچه دار شدن، مسایل فضای مجازی، برگزاری مجالس هزینه بر عزا و عروسی، دانشگاه و حوزه ها نظرات خود را بیان کنند.

خطیب نماز جمعه شهر کرمانشاه در ادامه با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری و اهمیت آن توصیه کرد: در منازل و محیط کار از درختان مواظبت و مراقبت کنیم و آنان را نیز به فرزندانمان یاد دهیم.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها