امام جمعه موقت سمنان: فشار اقتصادی علیه ملت ایران بی‌نتیجه است

سمنان- ایرنا- امام جمعه موقت سمنان گفت: فشار اقتصادی علیه ملتها روشی تاریخی از سوی مستکبران است که علیه ملت ایران بی‌نتیجه می‌ماند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد تاریخی امام (ره) این شهر ابراز داشت:  امروز استکبار می‌خواهد ایران را در فشار اقتصادی بگذارد که  همان روش مستکبران در طول تاریخ  است و در زمان های مختلف از جمله  زمان موسی بن جعفر (ع) نیز بوده است. 

وی افزود : مردم مانند سد جلوی استکبار ایستاده‌اند و به دستور علی زمان مقاومت می ‌کنند تا پایان ابرقدرتی آمریکا و صهیونیست را مشاهده کنیم.

وی ضمن تبریک عید مبعث افزود: بعثت یعنی برانگیخته شدن و پیامبر(ص) از ابتدا پیرو دین اسلام بود ولی رویدادی که در بعثت رخ داد پیامی است برای او که غار حرا دیگر کوچک است و باید  مسجدی بسازد به وسعت زمین تا جهان نجات پیدا کند.

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: پیامبر اسلام نیز نامه‌هایی به مردم دنیا از جمله ایران برای دعوت به اسلام نوشتند و مردم به پشتوانه ایشان بدون شعارهایی که مفهوم  «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» بدهد ایستادند زیرا نمی توان مسلمان بود و به فریاد مستضعفین بی توجهی کرد.

مهدوی‌نژاد با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری در آستانه  نوروز گفت: در زندگی اسلامی انسان خودش را تنها نمی بیند و اگر در اسلام همسایه گرسنه باشد او مسلمان نیست  در حالیکه انسان‌گرایی و غرب تنها بر «من» تاکید دارد .

امام جمعه موقت سمنان روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را گرامی داشت و بیان کرد: فضای سبز و جنگل ها ریه زمین هستند، دولت و ملت باید در گسترش فضای سبز برای نسل امروز و فردا تلاش کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha