حاشیه نشینی در هرمزگان آسیب های اجتماعی را افزایش می دهد

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت:حاشیه نشینی و بافت های فرسوده زمینه بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی را افزایش می دهند که چاره اندیشی سریع مسوولان را می طلبد.

علی صالحی روز جمعه در این باره اظهارداشت: وجود حاشیه نشینی و مشاهده بافت فرسوده در محلات زیبنده هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور نیست و لازم است با برنامه ریزی منسجم نسبت به نوسازی و احیای بافت فرسوده در بندرعباس اقدام شود.
وی بر لزوم سرعت بخشی در اجرای طرح اقدام مشترک برای نوسازی بافت فرسوده در بندرعباس تأکید کرد و ادامه داد: دستگاه قضایی استان هرمزگان آمادگی دارد همگام با دستگاه های اجرایی با عمل به وظایف قانونی خود جهت هر نوع مساعدت برای حل این مشکل اقدام نماید.
رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم هرمزگان افزود: با پیگیری دستگاه قضایی استان طرح اقدام مشترک جهت پیشگیری از گسترش بافت فرسوده و حاشیه نشینی با مشارکت دستگاه های متولی در حال اجرا است که هدف از آن، احیای بافت فرسوده محلات شهر بندرعباس می باشد.
وی یادآور شد: این طرح باید با اولویت بندی مناسب و در زمان متعارف به دقت اجرا و نتایج آن در عمل مشاهده شود.

مهاجرت گسترده روستا نشینان به دلیل وجود مشکلات گسترده معیشتی و اقتصادی در مناطق روستایی از دیگر دلایل روی آوردن مردم به بافت فرسوده و گسترش آن از جمله در شهرستان بندرعباس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha