بیشترین میزان بارش فارس در ایزدخواست آباده ثبت شد

شیراز-ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، با اشاره به بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف این استان گفت: ظرف این مدت در ایزدخواست آباده با ۱۷ میلی‌متر بیشترین و در کازرون با سه دهم میلی‌متر کمترین میزان بارش‌ها را شاهد بودیم.

فرید اسماعیل زاده، جمعه (پانزدهم اسفند ماه ۹۹) در گفت و گو با ایرنا افزود: در شهر شیراز نیز میزان بارش در ایستگاه شهرک گلستان، چهار و هفت دهم میلی‌متر و در ایستگاه فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب این شهر ۲ و یک دهم میلی‌متر گزارش شده است.
وی بیان کرد: همچنین این سامانه در آباده یک و ۶ دهم میلی‌متر، اردکان ۱۲ و سه دهم میلی‌متر، ارسنجان ۶ دهم میلی‌متر، استهبان یک و ۹ دهم میلی‌متر، اقلید ۱۰ و چهار دهم میلی‌متر، بوانات سه میلی‌متر، تخت جمشید یک و ۲ دهم میلی‌متر، خفر پنج دهم میلی‌متر، خنج هشت دهم میلی‌متر، داراب هشت دهم میلی‌متر، درودزن هشت میلی‌متر، زرقان یک و هشت دهم میلی‌متر و سروستان یک و ۲ دهم میلی‌متر بارش به دنبال داشته است.
اسماعیل‌زاده اظهار داشت: همچنین در مدت یاد شده در صفاشهر (مرکز شهرستان خرم‌بید) ۲ و هشت دهم میلی‌متر، فیروزآباد سه میلی‌متر، نورآباد (مرکز شهرستان ممسنی) یک و سه دهم میلی‌متر و در نی‌ریز سه و ۶ دهم میلی‌متر بارش ثبت شده است.
او گفت: مجموع بارندگی این سامانه در استان فارس به طور میانگین ۲ و ۵۵ صدم میلی‌متر بوده که با احتساب آن جمع بارندگی این استان در سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین به ۱۵۱ و ۲ دهم میلی‌متر رسیده است.
اسماعیل زاده اضافه کرد: بیشترین میانگین بارندگی در سال زارعی جاری متعلق به اردکان (مرکز شهرستان سپیدان) با ۵۴۱ و چهار دهم میلی‌متر و کمترین میانگین بارش نیز مربوط به فورگ داراب با ۱۵ و ۲ دهم میلی‌متر است.
وی ادامه داد: در شیراز نیز در سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین ۲۰۵ میلی‌متر بارش ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =