پیش‌بینی افزایش تولید نفت؛ تا ۱.۲ میلیون بشکه

تهران- ایرنا- خبرگزاری ایلنا در گفت وگو با بهروز نامداری کارشناس حوزه انرژی نوشت: با گسترده شدن روند واکسیناسیون کرونا و تثبیت نسبی در اقتصاد جهانی به تدریج شاهد رشد در اقتصاد جهان هستیم به طوری که قیمت نفت برنت به ۶۰ تا ۶۳ دلار هم رسید.

خبرگزاری ایلنا ۱۵ اسفند به گفت وگو با بهروز نامداری کارشناس حوزه انرژی پرداخت و آورد: نشست وزیران اوپک‌پلاس در حالی برگذار می‌شود که به نظر می‌رسد تولیدکنندگان نفت نظر مثبتی درباره دورنمای بازار نفت نسبت به یک سال پیش دارند که تولیدشان را به منظور تقویت قیمت‌ها به میزان چشمگیری کاهش داده بودند.

به طوریکه قیمت نفت در معاملات روز گذشته تحت‌تاثیر امیدواری به رشد تقاضا با پیشرفتی که در واکسیناسیون صورت گرفته است، افزایش یافت.بارکیندو، دبیرکل اوپک نیز اخیرا اظهار کرده که تقاضا برای نفت به خصوص در آسیا مثبت‌تر شده است.آنگونه که از شواهد بر می‌آید امیدواری به احیای تقاضا به کمک عرضه واکسن‌های کووید ۱۹ از قیمت‌های نفت پشتیبانی می‌کند.

بهروز نامداری درباره تصمیمات احتمالی اوپک و اوپک‌پلاس در جلسه عصر امروز اظهار داشت: تولیدکنندگان در نظر ندارند که قیمت‌ها به بیش از ۵۰ دلار برسد بنابراین میزان تولید را برای ثبات در این محدوده قیمتی افزایش خواهند داد.  این کارشناس حوزه انرژی پیش‌بینی کرد که در جلسه امروز تولیدکنندگان در افزایش تولید ۵۰۰ تا ۱.۲ میلیون بشکه به توافق برسند. اکنون اقتصاد جهان در حال ریکاوری و رسیدن به ثبات است، تولیدکنندگان نمی‌خواهند با شوک قیمتی، خللی در رشد اقتصاد ایجاد شود. قیمت ۵۵ تا ۶۰ دلار مورد رضایت تولیدکننده و مصرف‌کننده است و رقم خوبی برای احیای اقتصاد جهانی و بازگشت به دوران قبل از کرونا است.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =