آزمون دکترای تخصصی با مشارکت بیش از ۹ هزار داوطلب در فارس آغاز شد

شیراز-ایرنا- نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: آزمون دکتری نیمه‌ متمرکز سال ۱۴۰۰ با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مشارکت بیش از ۹ هزار داوطلب در این استان آغاز شد.

علیرضا افشاری‌فر، جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا با بیان اینکه ۱۸هزار و ۶۹ نفر داوطلب در سراسر کشور متقاضی ورود به مقطع دکتری در سال ۱۴۰۰ هستند، افزود: از این تعداد ۹ هزار و ۱۴۱ نفر از استان فارس در این آزمون شرکت کرده‌اند که ۶ هزار و ۸۵۲ نفر از آنها در حوزه شیراز و سایرین در ۶ حوزه واقع در شهرستان‌های لار، جهرم، فسا، اقلید، کازرون و مرودشت در آزمون شرکت می‌کنند.

وی اظهار داشت: تمام داوطلبان آزمون دکتری، فرم خوداظهاری ابتلا به کرونا را در سایت سازمان سنجش تکمیل کرده‌ند و هیچ‌یک از آنان در حال حاضر مبتلا به بیماری یا بستری در بیمارستان و قرنطینه در منزل نیستند.

به گفته افشاری‌فر شرکت کنندگان در این آزمون، در صورت کسب نمره قبولی، می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه های دولتی، پیام نور و آزاد انتخاب رشته کنند.
معاون آموزشی دانشگاه شیراز با بیان اینکه در این آزمون، استفاده از ماسک سه‌لایه معمولی و بدون فیلتر از ابتدای ورود به حوزه تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =