بیشترین میزان بارش چهارمحال وبختیاری در مالخلیفه لردگان ثبت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز فعالیت یک سامانه بارشی از روز پنجشنبه در این استان گفت: بیشترین میزان بارش این سامانه با ۳۳ میلی‌متر در ایستگاه مال‌خلیفه شهرستان لردگان ثبت شد.

مهران چراغپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: با فعالیت این سامانه ۲۵.۳ میلی‌متر بارش به‌همراه ۴ سانتی‌متر برف در کوهرنگ، ۴.۵ میلی‌متر در شهرکرد، ۱۱.۴ میلی‌متر در لردگان، ۶ میلی‌متر در بروجن، ۶.۵ میلی‌متر در اردل و ۹.۳ میلی‌متر در فارسان ثبت شد.
وی افزود: همچنین سه میلی‌متر در سامان، چهار میلی‌متر در ایلبگی شهرستان سامان، ۱۰.۵ میلی‌متر در بلداجی شهرستان بروجن، ۸.۷ میلی‌متر در فرخ‌شهر شهرستان شهرکرد، ۱۱.۷ میلی‌متر در شلمزار، ۱.۳ میلی‌متر در بن، ۱۱.۶ میلی‌متر در دوآب‌صمصامی کوهرنگ، ۸.۴ میلی‌متر در آلونی و ۴.۷ میلی‌متر در سورشجان شهرکرد ثبت شد.
چراغپور به فعالیت این سامانه بارشی در استان تا اواخر روز جمعه اشاره و تصریح کرد: تا زمان فعالیت این سامانه بارشی آذرخش، احتمال بارش تگرگ، وزش باد به نسبت شدید تا شدید، کولاک، احتمال وقوع بهمن و رانش زمین در مناطق مستعد و کاهش دید و رخداد مه در استان به‌ویژه شهرستان‌های کوهرنگ، اردل، لردگان، خانمیرزا، فارسان، کیار و  جنوب بروجن وجود دارد و به همین علت لغزندگی سطح جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در تردد محورهای کوهستانی و گردنه‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.
وی توصیه کرد: احتیاط در تردد جاده‌ای و خودداری از سفرهای غیرضروری، تجهیز خودروها به وسایل و امکانات زمستانه، توقف نکردن در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و توقف فعالیت‌های کوهنوردی، تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی، استقرار نداشتن در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت و تابلوهای مستقر در سطح شهر مورد توجه مردم باشد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه سه رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =