صدور ۶۰۰ اخطار زیست محیطی برای واحدهای صنعتی قزوین

قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین به پایش بیش از دو هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در سطح این استان اشاره کرد و گفت : از این تعداد برای بیش از ۶۰۰ واحد اخطاریه محیط زیستی صادر و تحویل مراکز آلوده کننده شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، مهران شنتیایی با اعلام این مطلب افزود : به منظور حفاظت، بهبود و بهسازی محیط زیست و پیشگیری از هر نوع آلودگی که موجب برهم زدن تعادل و حفاظت محیط زیست می شود، اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن شناسایی صنایع آلاینده محیط زیست ( آب، خاک و هوا)، متناسب با نوع آلایندگی  و مطابق با قوانین و مقررات جاری اقدامات لازم را  برای جلوگیری از آسیب و تخریب محیط زیست و  حفظ منابع  طبیعی انجام می دهد.
وی تصریح کرد: قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و آیین نامه جلوگیری از آلودگی های ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی، خدماتی و معدنی، پیشگیری و جلوگیری از هرگونه آلودگی محیط زیست را جزء وظایف سازمان حفاظت محیط زیست پیش بینی کرده است.
شنتیایی  یادآورشد: امسال تعداد دو هزار و ۵۰۱ پایش و بازدید کارشناسی از صنایع و منابع آلاینده استان انجام گرفته و همچنین بیش از ۶۰۰  فقره اخطاریه رفع آلودگی صادر و تعدادی از واحدها نیز به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست و تداوم آلودگی محیط زیست جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، به موجب قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست، واحدهایی که خروجی منابع آب، خاک و هوا با استانداردهای حفاظت محیط زیست تطابق نداشته باشد، اخطاریه رفع آلایندگی دریافت کرده و  تکلیف دارند ظرف مهلت تعیین شده نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و در غیر این صورت مورد پیگیری حقوقی قرار خواهند گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha