حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» و فرودگاه بین‌المللی «ابها»

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دادن مواضع مهم و حساس در پایگاه سعودی «ملک خالد» در منطقه خمیس مشیط و همچنین فرودگاه بین المللی «ابها» در جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المسیره، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد امروز اعلام کرد که سه پهپاد «صماد۳» و «قاصف۲k» مواضع حساس و مهم پایگاه هوایی «ملک خالد» و فرودگاه بین المللی «ابها» را هدف قرار دادند.

پایگاه هوایی سعودی ملک خالد واقع در منطقه خمیس‌مشیط در جنوب عربستان نیز بامداد دیروز هدف حملات پهپادی ارتش یمن قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی در جده هدف حمله موشکی قرار گرفت و پایگاه ملک خالد هدف حمله پهپادی.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده بود که حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده‌اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha