۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84252802
۲ نفر

برچسب‌ها

واژگونی اتوبوس در اصفهان ۲ کشته بر جا گذاشت

اصفهان - ایرنا - واژگونی یک دستگاه اتوبوس در ۲۰ کیلومتری محور میمه - مورچه خورت اصفهان به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان ۲ کشته بر جا گذاشت.

منصور شیشه‌فروش در گفت  گو با ایرنا افزود: این حادثه ساعت ۷ و ۳۱ دقیقه صبح امروز در محور یادشده رخ داد که در پی آن ۱۷ نفر مصدوم شدند.

وی اضافه کرد: این اتوبوس که از رامسر به اصفهان در حرکت بود که به محض اطلاع به مرکز اورژانس هشت دستگاه آمبولانس از فوریتهای پزشکی استان به محل اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: مصدومان حادثه به بیمارستان گلدیس شاهین شهر انتقال یافتند و اکنون ۱۰ نفر در این بیمارستان بستری هستند و ارائه خدمات به آنها صورت می‌گیرد.

 رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان علت اولیه حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری در مسیر مورچه‌خورت - میمه را ناتوانی راننده در اثر تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کرد.

سرهنگ اصغر زارع در گفت و گو با ایرنا افزود: علت دقیق بروز واژگونی این اتوبوس و سهم احتمالی شرکت مسافربری در بروز این حادثه در دست بررسی کارشناسان قرار دارد.

وی اضافه کرد: در این حادثه راننده مقصر است ولی سهم شرکت مسافربری از لحاظ عدم نظارت بر وضعیت لاستیک‌های اتوبوس از لحاظ استاندارد  نبودن و صاف بودن نیز باید بررسی شود.

رییس پلیس راه اصفهان به حادثه واژگونی یک دستگاه کامیون در کمربندی خمینی‌شهر نیز اشاره کرد و گفت: این حادثه نه ساعتی پیش رخ داد تنها خسارتی بود و مورد جانی به همراه نداشت.

وی افزود: به دنبال این حادثه تردد در کمربندی خمینی‌شهر به کندی صورت می‌گیرد که با حضور ماموران پلیس‌راه تا دقایقی دیگر روان خواهد شد.

مورچه خورت از توابع مرکزی شهرستان شاهین شهر و میمه است.

واژگونی خودرو یکی در محورهای کویری کشور یکی از معضلات اساسی است که به گفته کارشناسان باید برای رفع این مشکل تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزادراه، یک‌هزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha