۹۰درصد طرح‌های نیمه تمام کردستان در دولت تدبیر و امید کامل شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: در چند سال اخیر مبالغ قابل توجهی اعتبارات عمرانی در استان هزینه و ۹۰ درصد پروژه‌های نیمه‌تمام و بلاتکلیف سال‌های قبل، بهره‌برداری و یا در آینده نزدیک به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایرنا، بهرام نصراللهی‌زاده روز جمعه در دیدار اعصای هیات مدیره جدید خانه مطبوعات کردستان، اظهار داشت:  توسعه همه جانبه باید هدف مقدس همه کنشگران استان باشد.

وی افزود: ضرورت دارد اهالی مطبوعات و رسانه‌های کردستان در شکل گیری گفتمان توسعه و توسعه گرایی نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان تاکید کرد: توسعه یک فرآیند اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است که با مشارکت همه کنشگران و ذینفعان اتفاق می‌افتد و در واقع توسعه زمانی مفهوم واقعی خود را می‌یابد که محصول مشارکت همه مردم باشد.

نصراللهی‌زاده با تاکید بر اینکه در فرایند توسعه صحبت کردن از نقش مطبوعات و رسانه ها جزو بدیهیات است، اضافه کرد: شکل گیری گفتمان در دوره کنونی  جز با مشارکت رسانه‌ها میسر نمی‌شود.

وی گفت: یکی از مهمترین مسائلی که رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در شکل گیری آن داشته باشند، تقویت امید و امیدواری در جامعه است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان با بیان اینکه توسعه یک فرایند تدریجی است و یک‌باره اتفاق نمی افتد، تقویت حس رضایت را در کنار امیدواری در شهروندان بسیار اثرگذار بیا کرد.
نصراللهی‌زاده  از بیمارستان کوثر سنندج، بیمارستان سقز، ورزشگاه ۶ هزار نفری سنندج، جاده سنندج – مریوان، راه آهن همدان – سنندج، فرودگاه سقز، تالار فرهنگ سنندج و چند طرح دیگر بعنوان پروژه هایی نام برد که از سالیان گذشته در استان شروع شده بود و در سالیان اخیر به بهره برداری رسیده و یا می‌رسد.

وی گفت: به نقش ذاتی و اساسی رسانه‌ها و اهالی مطبوعات در شکل.گیری نگرش توسعه در استان، به‌شدت معتقدم و آمادگی همکاری‌های لازم را با خانه مطبوعات استان داریم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان  پیشنهاد کرد در صورتی که خانه مطبوعات استان بخواهد، آمادگی داریم دوره های آموزشی سواد رسانه ای را با دعوت از اساتید مشهور حوزه ارتباطات در استان برگزار کنیم.

وی بر ضرورت معرفی چهرهکای مثبت از استان از اذهان شهروندان کشور تاکید کرد و گفت تزریق یاس و ناامیدی و موضوعات منفی، خسارت و لطمات جبران ناپذیری به فرآیند توسعه استان وارد می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =