۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 84252790
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز /جمعه/ به رغم افزایش هفت عددی غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۰ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز با شاخص عددی ۷۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۶، ازن با شاخص ۳۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۵ و منواکسید کربن با شاخص ۱۹ بوده است.

ایستگاه پونک صدرنشین هوای پاک  

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۰، ‌ اقدسیه در منطقه۱ با شاخص ۵۶ و ستاد بحران منطقه۷ با شاخص ۵۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بودند.

پارک شکوفه بیشترین آلایندگی
همچنین ایستگاه‌های پارک شکوفه منطقه۱۴و سوهانک در منطقه ۱ با شاخص ۸۷ وشریف در منطقه ۲ و پیروزی در منطقه۱۳ با شا خص ۸۴ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تا کنون
از ابتدای امسال پایتخت نشینان ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =