ترویج بیمه محصولات کشاورزی  در دستور کار مسئولان شهرستانها قرار گیرد

اراک-ایرنا-رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ترویج بیمه محصولات کشاورزی باید در دستور کار مسئولان شهرستان‌ها قرار گیرد زیرا این مهم ظرفیتی ایجاد می‌کند تا جامعه هدف برای امرار معاش و مسائل اقتصادی با مشکل مواجه نشوند.

« بهنام نظری» شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان خنداب افزود:  صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید هدفمندتر شود و کشاورزان نیز به موقع و با آرامش خاطر محصولات خود را بیمه کنند زیرا بودجه و اعتبارات دولتی پاسخگوی میزان خسارات حوزه کشاورزی نیست.
وی در خصوص قانون  مدیریت بحران  نیز اظهار داشت: این قانون در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها برای کنترل شرایط بحرانی و آمادگی کامل در شرایط اضطرار تدوین شده است.

وی ادامه داد:  تصویب این قانون سبب شد تمام دستگاه‌ها در یک شهرستان مسئولیتی داشته باشند تا در شرایط بحران هریک تحت ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران یاریگر فرمانداران باشند.

 رییس مرکز توسعه مدیریت و منابع سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: اطلاعات کامل از تجهیزات، ادوات و اطلاعات مکانی در هنگام وقوع حادثه از اصلی‌ترین وظایف ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان‌ها است.

وی اظهار داشت: شهرستان خنداب دارای ظرفیت‌های متعدد کشاورزی است بنابر این بحث بیمه محصولات کشاورزی باید با جدیت مورد پیگیری قرار ‌گیرد.
وی فزود: شرایط اقلیمی و جوی، خسارات زیادی به محصولات باغی و مزارع وارد کرده است که تلاش می‌شود  تا حد امکان میزان خسارات وارد شده را جبران کنیم.
 وی تاکید کرد: با توجه به اینکه شغل  بیشتر مردم شهرستان خنداب کشاورزی است و از این طریق امرار معاش می‌کنند بنابراین در اسرع وقت کارشناسانی به این شهرستان اعزام می شوند تا از نزدیک میزان خسارات وارده را برآورد کنند و اعتباری را در این راستا تخصیص دهند.
وی تصریح کرد: امید است با پیگیری لازم  بتوانیم دغدغه های مطرح شده مسئولان دستگاه‌های اجرایی ،در حوزه مدیریت بحران شهرستان خنداب را در حد امکان رفع کنیم.

 فرماندار شهرستان خنداب  نیز  با یادآوری موقعیت جغرافیائی این  شهرستان گفت: برنامه‌ریزی‌های منظم و ایجاد ساز و کار ، تصمیم گیری مناسب در امور مدیریت بحران به منظور پیشگیری، کنترل و نظارت دقیق در اینگونه حوادث طبیعی، امری مهم و ضروری است.
« حسن خزایی‌پور» تاکید کرد: انتظار می‌رود مدیران دستگاههای اجرائی در شهرستان با دقت و سرعت عمل نسبت به شناسائی و پیگیری نقاط بحرانی و حادثه خیز تلاش کرده و روسای ادارات پیگیر امور باشند.
وی اظهار داشت: بازگشایی مسیر عبور سیل در داخل شهر و روستاها، از سوی شهرداران و دهیاران در کوتاه‌ترین زمان انجام شود و تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در مواقع  بحرانی حضور همه جانبه داشته باشند.

فرماندار شهرستان خنداب بیان کرد: با راه اندازی دستگاه الکترودیالیز، مصرف نیترات در آب آشامیدنی پنج روستای
شهید ، سیردر، قشلاق ،عبدالکریم  ودارانجیر به صفر رسید ومی توان گفت این اقدام بهترین مسیر برای سالم سازی آب آشامیدنی بود.

شهرستان خنداب به مرکزیت شهری به همین نام در ۹۰ کیلومتری اراک واقع شده و حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شغل اصلی ساکنان این شهرستان کشاورزی و باغداری و  مهمترین محصول این منطقه انگور  و پس از آن  سیب و گوجه فرنگی است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =