مشاور امنیت ملی بایدن: ضعف امنیتی مایکروسافت را پیگیری می‌کنیم

نیویورک- ایرنا- مشاور امنیت ملی کاخ سفید نسبت به ضعف امنیتی یکی از نرم‌افزارهای مایکروسافت هشدار داد و گفت گزارش‌های مربوطه درباره رخنه احتمالی در اتاق‌های فکر آمریکا و نهادهای صنعتی-نظامی را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، جک سالیوان شامگاه پنج‌شنبه در این پیام افزود: من به عنوان وزیر دفاع متعهد هستم تا اطمینان حاصل کنم که این وزارتخانه افراد ، اولویت ها و هدف مأموریت را برای ادامه دفاع از ملت ما در برابر دشمنان خارجی و داخلی درست می کند.

وی دفاع از ملت، مراقبت از مردم آمریکا و موفقیت در کار گروهی را سه اولویت کاری در پنتاگون دانست و ادامه داد: بزرگترین چالش امنیتی که مردم ما را تهدید می‌کند، کووید-۱۹ است.  این وزارت به حمایت از تلاش های دولت فدرال برای شکست بیماری، دفاع از نیروی مسلح در برابر آن و همکاری با شرکای داخلی و بین‌المللی برای محافظت از مردم ما در برابر ویروس‌های جدید و مرگبار آینده ادامه خواهد داد.

سالیوان اضافه کرد: چین را به عنوان چالش در اولویت قرار دهید. این وزارتخانه چین را به عنوان چالش شماره یک گام ما، در اولویت قرار می‌دهد و مفاهیم عملیاتی، توانایی‌ها و برنامه‌های مناسب برای تقویت بازدارندگی و حفظ مزیت رقابتی ما را توسعه می‌دهد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد: ما اطمینان خواهیم داد که رویکرد ما درمورد چین برای پیشبرد اولویت‌های ما در هماهنگی داخلی و همسو با سیاست کلی دولت در داخلی و خارج خواهد بود که با اتحادها و شراکت‌های ما تقویت می‌شود و به صورت دو حزب در کنگره پشتیبانی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تهدیدهای پیشرفته و مداوم را برطرف کنند، یادآور شد: حتی وقتی به رقابت سریع چین می پردازیم، اطمینان حاصل خواهیم کرد که کاملاً آماده پاسخگویی و جلوگیری از تهدیدهای دولتی-ملتی ناشی از روسیه ، ایران و کره شمالی هستیم و تهدیدهای بازیگران فراملی و غیر دولتی از سازمان‌های افراط‌گرای خشن را مختل می‌کنیم. همچون کسانی که در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی و مرکزی فعالیت می‌کنند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد در صورت لزوم بر آنها هزینه تحمیل کنیم، در حالی که از همه ابزارهای خود برای کاهش خطر تشدید تنش با دشمنان خود و پاسخ به چالش‌ها پایین‌تر از سطح درگیری مسلحانه، استفاده می‌کنیم. ما همچنان به بازدارندگی معتبر در برابر تهدیدات پیشرفته ادامه خواهیم داد و مأموریت‌های خود را در سراسر جهان به روشی شفاف و اصولی انجام می‌دهیم.

سالیوان بر نوآوری و مدرن سازی وزارت دفاع هم تاکید کرد و افزود: این بخش با سرعت و مقیاسی نوآورانه طراحی خواهد شد که با چشم‌انداز تهدید پویا مطابقت داشته باشد. این مستلزم پیشرفت در مفاهیم جنگی مشترک و تعهد به آزمایش سریع و زمینه‌سازی توانایی‌ها است.

وی اضافه کرد: در صورت لزوم، ما ضمن سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای آینده، از سیستم‌ها و برنامه‌های مشروعی که دیگر پاسخگوی نیازهای امنیتی ما نیستند، صرف نظر خواهیم کرد. در عوض، ما کارآیی نیرو را بهبود خواهیم بخشید و آزادی عمل را در محیط‌های عملیاتی پیچیده و مورد اختلاف تضمین خواهیم کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید مقابله با بحران آب و هوایی را تاثیرگذار بر برنامه‌ها و توانایی‌های نظامی این کشور دانست و گفت:  ما اقلیم را به عنوان یک اولویت امنیت ملی، ادغام ملاحظات اقلیمی در سیاست‌ها، استراتژی‌ها و مشارکت‌های وزارتخانه، بالا خواهیم برد.

سالیوان افزود: از مردم خود مراقبت کنید چرا که حیاتی‌ترین دارایی ما به عنوان گروه، مردم ما هستند. ما به دلیل پرسنل داخل و خارج از لباس، همچنان نیروهای اصلی جنگی در جهان هستیم و من هرگز به توانایی خود در پاسخگویی به چالش‌های امنیتی امروز و فردا، کاملا اطمینان دارم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =