۳۴۲ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی به کرونا مبتلا شدند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۳۴۲ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان به کرونا مبتلا شدند که نشان دهنده ابتلای بیش از ۱۴ نفر طی هر ساعت در استان است.

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ۲۵ درصد از این تعداد نیز در بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی بستری شده اند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار،  ۴۷۸ نفر بر اثر ابتلا به سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‎‌غربی بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۸ نفر مشکوک به کرونا بوده و ۲۵۰ نفر نیز مبتلای قطعی به این ویروس به شمار می‌روند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین تعداد بستری‌شدگان در بخش های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان به ۱۴۶ نفر افزایش یافته و ۳۱ نفر نیز تحت ونتیلاتور قرار دارند.

دکتر آقازاده اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی جان خود را از دست داده اند که با احتساب این افراد، کل فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۶۵۵ نفر رسیده است.

وی گفت: تاکنون بیش از ۱۱۵ هزار نفر در آذربایجان‌غربی به کرونا مبتلا شده که امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان، افزایش تعداد مبتلایان با سرعت کندتری ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، ۶.۹ درصد کل مبتلایان و ۵.۹ درصد کل فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور مربوط به آذربایجان‌غربی است.

در آذربایجان‌غربی همچنین ۳.۲ درصد مبتلایان به کرونا جان خود را از دست می‌دهند که بهتر از متوسط کشوری ولی ضعیف‌تر از متوسط جهانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =