فعالیت کشتارگاه‌های مرغ در خرم‌آباد بصورت ویژه رصد می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرجهادکشاورزی شهرستان خرم آباد گفت: برای کنترل بازار مرغ در این شهرستان فعالیت کشتارگاه‌های مرغ به صورت ویژه و روزانه رصد می‌شود.

به گزارش ایرنا، "مراد بیرانوند" روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: در راستای  تامین نیاز مرغ مورد نیاز شهروندان به قیمت مصوب و بنا بر دستورالعمل ابلاغی معاون بهبود تولیدات دامی  پایش و راستی آزمایی آمارهای ابلاغی از جوجه ریزی تا کشتار مرغ در استان در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: به منظور نظارت ، بررسی و پیگیری گزارشات آماری ،کارگروه کارشناسی متشکل از کارشناسان امور دام ، دامپزشکی ، تعاونی مرغداران و نماینده مدیر شهرستان در پایان هر روز کاری گزارش فعالیت خود را به مدیر شهرستان ارائه و مدیر شهرستان پس از جمع بندی گزارشات نسبت به ارسال نتیجه به استان اقدام می کند.
بیرانوند ادامه داد: به منظور راستی آزمایی وضعیت جوجه ریزی در واحدهای فعال مرغداری ،تعاونی مرغداران موظف شده ت قبل از ثبت سفارش و انجام جوجه ریزی نسبت به ارسال لیست متقاضیان جوجه ریزی  به شهرستان اقدام نماید و پس از اعلام تاریخ جوجه ریزی توسط مرغدار ، کارشناس دامپزشکی و امور دام شهرستان نسبت به کنترل و راستی آزمایی و نظارت بر  آمارهای ارسالی از کارخانجات جوجه کشی اقدام نماید.
وی تصریح کرد: کلینیک های دامپزشکی بخش خصوصی نیز موظف شده اند تا آمار روزانه تلفات هر واحد مرغداری را رصد و به دامپزشکی شهرستان ارسال کنند.

بیرانوند افزود: امیدواریم با تمهیدات اتخاذ شده در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم بوجود نیاید.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =