خیران میاندوآبی ۷.۵ میلیارد ریال به ساخت مسکن مددجویان کمک کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب‌ گفت: امسال خیران نیک‌اندیش این شهرستان برای ساخت مسکن مددجویان، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک مالی اهدا کردند.

رسول بخشی روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران میاندوآب‌ اظهار داشت: برای افراد فاقد مسکن تحت پوشش این نهاد که از سال‌های گذشته در صف انتظار برای خانه‌دار شدن بودند تاکنون ۳۵۰ واحد مسکن احداث و تحویل مددجویان شده‌ که از این حیث میاندوآب جزو شهرهای برتر آذربایجان‌غربی است.

وی با اشاره به تعمیرات جزیی و کلی مساکن مددجویان نیز گفت: در نقاط مختلف شهری و روستایی ۷۶۰ مورد تعمیرات مسکن با هزینه چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اجرا شده و در سال جاری ۲۹ باب مسکن مددجویی با هزینه ۱۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، امدادی و خیران احداث شده‌است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب‌ با اشاره به اینکه امتیاز برق، گاز و آب ۱۸۰ خانوار مددجو به صورت رایگان واگذار شده است، اضافه کرد: امسال اجاره بهای مسکن ۲۸ نفر از مددجویان نیز پرداخت شده و بابت لوله‌کشی گاز ۱۶۸ خانوار تحت پوشش ۹۶۰ میلیون ریال هزینه شده‌است.

بخشی افزود: همچنین یک بانوی خیر اهل این شهرستان هزینه ساخت پنج باب مسکن مددجویی را به مبلغ چهار میلیارد ریال را تقبل کرده است که این واحدها در روزهای آینده به مددجویان واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: در کنار ساخت مسکن مددجویی برای ۷۸ نفر به مبلغ ۶ میلیارد ریال کمک‌ حمایتی جهت تکمیل ساختمان خود پرداخت شده است.

حامیان میاندوآبی بیش از ۵۰ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

مدیر کمیته امداد امام (ره) میاندوآب‌ افزود: در راستای حمایت از ایتام از شهرهای مختلف کشور حامی جذب کرده ایم که هم‌اکنون ۶ هزار و ۶۳ نفر حامی از ۲۹۱ یتیم تحت پوشش کمیته امداد میاندوآب‌ حمایت می‌کنند.

بخشی با بیان اینکه حامیان در هر ماه بیشتر از سه میلیون ریال به ایتام کمک می‌کنند، افزود: امسال در جهت تامین جهیزیه ایتام نیز ۱۰ مورد به مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال و تعمیرات مسکن پنج مورد از سوی حامیان مساعدت شده‌است. 

وی با بیان اینکه ۴۷۱ نفر از مددجویان نیز در قالب طرح محسنین حمایت می شوند اضافه کرد: در این طرح خیران از افراد سالمند و کارافتاده حمایت و هر ماه علاوه‌بر حقوق واریزی، ۲ میلیون ریال به حساب آنان واریز می‌کنند.

وی گفت: امسال کمک‌هایی که توسط حامیان به صورت نقدی و کالایی برای اکرام ایتام جمع‌آوری شده ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که نسبت به سال گذشته ۹۶ درصد افزایش یافته است.

مدیر کمیته امداد امام (ره) میاندوآب‌ بیان کرد: در قالب طرح "مفتاح‌الجنه" نیز که همان دیدار و بازدید مسوولان و خیران شهر از وضعیت خانواده‌های تحت پوشش است، برای بهبود وضعیت ۸۷۰ نفر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک جذب شد.

بخشی با بیان اینکه امسال برای ۹۰ نوعروس نیازمند به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جهیزیه اهدا شده است، اضافه کرد: همچنین برای ۱۵ نفر از فرزندان مددجویان نیز ۲۵۰ میلیون ریال به عنوان هدیه دامادی پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین امسال برای خانواده‌های تحت حمایت ۱۵۰ میلیارد ریال حقوق مستمری، بابت هزینه دانش‌آموزی و دانشجویی برای ۵۵۳ نفر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و برای تامین و تهیه لوازم ضروری زندگی مددجویان به تعداد ۵۵ خانوار هفت میلیارد ریال هزینه شده است.

پنج هزار سبدکالا بین مددجویان کمیته امداد میاندوآب‌ توزیع شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب‌ با بیان اینکه در جشن رمضان نیز از سوی خیران نیک‌اندیش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جمع‌آوری شد، گفت: امسال در راستای کمک‌های مومنانه در زمان شیوع کرونا برای پنج هزار خانوار تحت پوشش به ارزش ۲۰ میلیارد ریال سبد کالا توزیع شد.

وی گفت: در جشن عاطفه‌ها با اینکه مدارس تعطیل بود ولی برای ۳۷۰ دانش‌آموز به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با کمک بازاریان نوشت افزار مدرسه تهیه توزیع شد.

وی با بیان اینکه باتوجه به محدودیت‌های کرونایی در ماه مبارک رمضان که مراسم‌های افطاری برپا نشد، اظهار داشت: در این راستا در محل مسجد النبی (ص)‌ میاندوآب‌ با راه‌اندازی آشپزخانه، ۱۴ هزار پرس غذای گرم با هزینه ۱۴ میلیارد ریال از محل کمک‌های مردمی بین مددجویان توزیع کرد.

بخشی، اضافه کرد: در شب یلدا نیز سه تن میوه که توسط خیران و نیکوکاران اهدا شده بود بین ۶۷۰ خانوار تحت پوشش توزیع شد.

وی با بیان اینکه همچنین پنج تن سیب درختی از سوی باغداران به مددجویان اهدا شد، اظهار داشت: برای ۱۵۰ نفر از افراد غیرمددجو، تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال با معرفی به بانک مهر ایران به میزان ۱۵ میلیارد ریال اعطا شد و همچنین از طریق صندوق امداد ولایت به ۱۴۵ نفر از مددجویان ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال پرداخت شد.

پنج هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب‌ هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha