اختتامیه دومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر مجازی برگزار می‌شود

ساری – ایرنا - دبیر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی و تلویزیونی خبر داد و گفت: ۳۶ اثر برتر این دوره از جشنواره روز یکشنبه در مراسم اختتامیه که به صورت محدود و مجازی برگزار می‌شود معرفی خواهند شد.

به گزارش ایرنا، دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران که فراخوان آن از مهر امسال منتشر شده بود با پایان یافتن دومین مرحله داوری آثار راه یافته به بخش نهایی به گام پایانی نزدیک شد و قرار است برگزیدگان جشنواره صبح یکشنبه در سینما کانون ساری با اهدای تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی معرفی شوند.

دبیر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران با بیان این که مراسم اختتامیه قرار است به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های ویژه دوران کرونا برگزار شود، گفت: مراسم اختتامیه روز یکشنبه ۱۷ اسفند از ساعت ۱۰ صبح در سینما کانون با حضور برگزیدگان، سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران و عوامل اجرایی جشنواره برگزار می‌شود که به صورت زنده در فضای مجازی پخش خواهد شد و پس از ضبط تلویزیونی نیز روی آنتن سیمای استانی خواهد رفت.

هادی قنبری مصیر با اشاره به ارسال ۶۳۶ اثر نوشتاری و تصویری به دبیرخانه این جشنواره خاطرنشان کرد: این جشنواره در ۱۳ محور موضوعی و بخش‌های خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش و مستند تصویری، یادداشت، عکس و مکتب سلیمانی برگزار شد. فقط در بخش مکتب سلیمانی یک اثر به عنوان اثر برتر انتخاب شده است و در سایر بخش‌ها علاوه بر رتبه‌های اول تا سوم، آثاری نیز شایسته تقدیر شدند. در مجموع ۳۶ اثر در این دوره از جشنواره حائز رتبه و شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی به داوری دو مرحله‌ای جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران اشاره کرد و افزود: پس از دو مرحله ای شدن داوری آثار در دوره گذشته به دلیل محرز شدن تخلف در برخی آثار برگزیده نخستین دوره جشنواره، امسال داوری جشنواره برای افزایش رصد کیفی آثار فرستاده شده به صورت دو مرحله‌ای انجام شد. به این صورت که ابتدا ۶۳۶ اثر توسط ۶ داور در استان مورد بررسی قرار گرفت و سپس داوران مرحله نهایی آثار برگزیده را از بین آثار راه یافته به مرحله نهایی معرفی کردند.

دبیر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران تصریح کرد: داوران هیأت انتخاب استانی متشکل از محمد رضایی، مهدی معصومی و احساسن فقیهیان در بخش دیداری و شنیداری و عباس زارع (مدرس روزنامه‌نگاری)، محمد محتاطی و عنایت داوودی در بخش نوشتاری در هر بخش از جشنواره ۱۰ اثر را برای داوری در مرحله دوم به داوران بخش نهایی معرفی کردند. داوران بخش نهایی متشکل از بیژن مقدمی، محمودرضا زارع و مهدی حیدری نیز از آثار راه یافته به بخش نهایی ۳۶ اثر را حائز رتبه اعلام کردند.

قنبری مصیر از برنامه‌ریزی برای انتشار آثار برتر نخستین و دومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران در قالب کتاب الکترونیک خبر داد و گفت: در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های مالی امکان انتشار کتاب آثار برگزیده جشنواره را نداریم. اما قرار است آثار برگزیده هر دو دوره را در قالب کتاب دیجیتال –فایل pdf- منتشر کنیم تا در دسترس فعالان رسانه‌ای قرار بگیرد.

دومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران با هدف گسترش و ترویج آموزه‌ها و فرهنگ بسیج در عرصه‌های مختلف، احصاء تجربیات، ایده‌ها و راهکارها برای ارتقاء کیفیت فعالیت خبرنگاران، تولید محتوای انقلابی و گسترش تفکر ایرانی-اسلامی و حمایت از خبرنگاران انقلابی در دو بخش رسانه‌های چاپی و خبرگزاری‌ها برگزار ‌شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معاونت فرهنگی و هنری و معاونت روابط عمومی سپاه کربلا، بسیج سازندگی سپاه کربلا، خانه مطبوعات مازندران، کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرداری ساری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در برگزاری این جشنواره با سازمان بسیج رسانه مازندران مشارکت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =