۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84252380
۰ نفر

برچسب‌ها

همکاری ایران و نخجوان در حوزه های زیست محیطی و منابع طبیعی بررسی شد

  باکو – ایرنا – در دیدار امروز (پنجشنبه) " سید  احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و  " ماییس علی اف " وزیر محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری خود مختار نخجوان  همکاری های فیمابین در حوزه  های زیست  محیطی و منابع  طبیعی بررسی شد.

 به  گزارش ایرنا  به نقل از سررکنسولگری کشورمان در نخجوان، در این دیدار پس از تبریک موفقیت  جمهوری آذربایجان در بازپس گیری اراضی اشغالی و تبریک  پیشاپیش عید نوروز، گسترش همکاری در حوزه های زیست  محیطی و منابع  طبیعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در همین راستا ضرورت توجه به مسایل زیست محیطی رود ارس و صیانت از این میراث مشترک  مورد تاکید قرار گرفت و خاطرنشان شد، لازم است در مورد امکاناتی که منجر به کاهش آب این رودخانه و آلودگی آن می شود، تشریک مساعی بعمل آید.

  وزیر محیط زیست و منابع طبیعی نخجوان نیز با اشاره به همکاری با جمهوری اسلامی ایران در در مورد مسایل مختلف بهره برداری از منابع آب رودخانه ارس تاکید کرد که خوشبختانه مشکلی در این زمینه وجود ندارد و متخصصین دو طرف در ارتباط مستمر با یک دیگر هستند.

  سرکنسول کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به نخجوان و مذاکرات دکتر محمد جواد ظریف با  واصف طالب اف رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان که  در آن  همکاری های مربوط به رود ارس و مسایل زیست محیطی نیز مورد اشاره قرار گرفت، از روند رو به توسعه مناسبات در این زمینه از جمله ساخت سد ها و نیروگاه های در دست احداث بین جمهوری اسلامی ایران، جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری آذربایجان ابراز خرسندی کرد.

حسینی ایده برگزاری جشن مشترک بین دو کشور در پنجاهمین سال بهره برداری از ارس را فعالیت مهم برای تعمیق دوستی و  پیوند دو کشور دانست و در این زمینه امادگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران برای هر گونه مساعدت و پیگیری اعلام کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =