۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84252349
۴ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: وضعیت کرونایی فیروزکوه زرد است

تهران_ ایرنا_ فرماندار شهرستان فیروزکوه اعلام کرد: با توجه به اینکه وضعیت این شهرستان زرد است فعلا محدودیتی برای سفرهای نوروزی نداریم.

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم مهری عصر پنجشنبه در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه امیدواریم در ایام نوروز تردد ها و سفرها مانند سال گذشته با همکاری مردم کاهش پیدا کند، افزود: با توجه به اینکه وضعیت شهرستان فیروزکوه زرد است و ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعملی را در این خصوص هنوز ابلاغ نکرده است، فعلا محدودیتی در سفرهای نوروزی نداریم.

وی مهمترین برنامه‌های ایام نوروز رو بر سه محور مراقبت، نظارت و حمایت عنوان کرد و گفت: اکیپ هایی که از ابتدای زمان اجرای محدودیت ها در ورودی و خروجی شهر مستقر شدند همچنان حضور داشته و در ایام نوروز تحت عنوان نظارت بر سفر اقدامات مراقبتی و نظارتی را اعمال خواهند کرد.

مهری خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی، خدمات رسان، امدادی و انتظامی با آمادگی کامل در ایام نوروز در صحنه حضور داشته باشند و ارزیابی عملکرد مدیران در پایان این ایام سنجیده خواهد شد.

فرماندار فیروزکوه تاکید کرد: شهرداری ها و دهیاری ها باید بمنظور گرامیداشت ایام نوروز باستانی و ایجاد شور و نشاط در سطح شهرستان، نسبت به فضا سازی محیطی و نظافت شهر و روستا اقدام کنند.

وی با بیان اینکه نباید وزن خدمات دولت در شهرستان کاهش پیدا کند، تصریح کرد: اعضای ستاد تنظیم بازار نیز باید در خصوص معیشت مردم و تأمین اقلام اساسی با نظارت و مدیریت قوی تری عمل کند و با احساس مسئولیت بیشتر در ایام نوروز در سطح شهرستان حضور داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در بخش زراعت، باغات، طبیعت و مراتع دستگاه های متولی به منظور کنترل ساخت و ساز های غیر مجاز و مدیریت حضور مسافران اکیپ های گشت زنی خود را فعال تر کنند.

مهری با انتقاد از عملکرد ستاد مبارزه با کرونا استان مازندران گفت: فقط ورودی های استان مازندران کنترل می شود و خروجی‌ این استان رها شده است؛ در چند وقت اخیر انتقال ویروس کرونا از استان مازندران بسیار زیاد بوده و امیدوارم کنترل های محور های مواصلاتی این استان در مبادی ورودی و خروجی بصورت دو طرفه برقرار شود.

وی همچنین در خصوص صدور مجوز تردد وسایل نقلیه شخصی با پلاک غیر بومی به استان های با وضعیت قرمز و نارنجی بیان کرد: صدور مجوز تردد به این مناطق ممنوع است و فقط در شرایط خاص با نظر مراجع قضایی و بهداشتی مجوز صادر می شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه با ۳۴ هزار نفر جمعیت در شمال شرق تهران قرار دارد که این شهرستان نقطه اتصال استان های تهران، مازندران و سمنان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =