۱۴ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84252348
۰ نفر

برچسب‌ها

کردستان عراق واکسیناسیون علیه کرونا را آغاز کرد

تهران - ایرنا - مقام های اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که از  امروز (پنجشنبه) برای نخستین بار واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز کردند.  

به گزارش ایرنا، اداره بهداشت اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق امروز پنجشنبه واکسیناسیون ویروس کرونا را از کادر پزشکی درگیر درمان بیماران کرونایی آغاز کرد.
اقلیم کردستان عراق، از امروز واکسیناسیون کادر پزشکی و درمان در بیمارستان های اربیل که در خط مقدم و ارتباط مستقیم با بیماران کرونا هستند را آغاز کرد و طبق برنامه قرار است ابتدا افراد بالای ۷۰ سال، سپس بالای ۶۰ سال و پس از آن افراد دارای بیماری های مزمن و نیروهای امنیتی را واکسینه کند.
در همین پیوند، دکتر «سرهنگ جمبار»، مسئول واکسیناسیون کرونا در اداره بهداشت اربیل به پایگاه خبری «میدل ایست نیوز» گفت که هفته آینده تارنمایی برای افرادی که مایل به دریافت واکسن کرونا هستند، راه اندازی می شود تا بتوانند نام نویسی کنند.
وی در عین حال اظهار کرد که به جز دریافت واکسن، شهروندان باید به اقدام های  پیشگیرانه به عنوان تنها راهکار جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا پایبند باشند.
جمبار افزود که اکنون شمار واکسن ها محدود است و می توان در روز نزدیک به ۱۰۰ نفر را واکسینه کرد اما در صورت افزایش تعداد واکسن، شمار بیشتری از شهروندان واکسن کرونا دریافت می کنند.

دولت مرکزی عراق سه شنبه گذشته همزمان با ورود نخستین محموله واکسن «سینوفارم» اهدایی دولت چین واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را با این واکسن چینی در بغداد آغاز کرد.
«سیف البدر»، سخنگوی وزارت بهداشت عراق پس از ورود این محموله، از آغاز واکسیناسیون با واکسن کرونای «سینوفارم» چین در بیمارستان «مدینه الطب» (شهرک پزشکان) در بغداد خبر داد.
سحرگاه سه شنبه هواپیمای عراقی حامل واکسن ویروس کرونا که از سوی چین به عنوان هدیه به عراق داده شده است، وارد فرودگاه بین المللی بغداد شد.
دولت چین ۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم به عراق اهدا کرده است و بغداد قرار است که ۲ میلیون دوز دیگر از چین خریداری کند.
سخنگوی وزارت بهداشت عراق پیشتر اعلام کرده بود که واکسن سینوفارم در مراکز تخصصی بغداد در بیمارستان های   «الکرخ»، «الرصافه» و شهرک پزشکان توزیع می شود.
البدر گفته بود واکسیناسیون از سوی ۶۰۰ مرکز و در ۶۰ بیمارستان انجام خواهد شد.

تاکنون حدود ۱۴ هزار شهروند عراقی به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد ابتلا به این ویروس نیز در این کشور شناسایی و ثبت شده است.
مقام های عراقی به تازگی برای نام نویسی از شهروندان سامانه ای الکترونیکی راه اندازی کرده اند که با ورود به آن می توان برای دریافت واکسن کرونا اقدام کرد.
عراق دارای بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان عرب است.
بر پایه گزارش ها، به تازگی نوع جهش یافته و جدیدی از ویروس کرونا در این کشور مشاهده شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =