اوقاف کرمانشاه در مورد تخریب خانقاه توضیح داد

کرمانشاه- ایرنا- در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر تخریب بنای تاریخی موسوم به خانقاه در شهر کرمانشاه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در این ارتباط توضیحاتی ارایه کرد.

حجت الاسلام محمد صالحی عصر پنجشنبه به ایرنا گفت که این ملک مخروبه ثبت میراث فرهنگی هم نشده بود و این اداره هم ادعای ثبت آن را نداشت و ما برای حفظ جان شهروندان و رهگذران اندک بنای باقی‌مانده آن را تخریب کردیم.

او با بیان اینکه این ملک به اوقاف واگذار شده بود و اسناد آن هم موجود است، افزود: صاحبان ملک در سالیان گذشته آن را به اوقاف واگذار کرده بودند و اسناد این واگذاری هم موجود است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه فرسودگی بنا و تخریب شدن آن در سال های گذشته جان یک شهروند جوان را گرفت، گفت: برای حفظ امنیت جان شهروندان تصمیم ‌گرفتیم‌ اندک بنای باقی‌مانده را نیز تخریب کنیم‌ تا مبادا جان مردم را تهدید کند.

حجت الاسلام صالحی افزود: پس از فوت این جوان اوقاف به عنوان متولی ملک به چالش کشیده شد و اهالی محل هم بارها به استانداری و اداره اوقاف نامه نوشتند که این ملک هر آن احتمال ریزش دارد و جان افراد را تهدید می کند.

وی با بیان این‌که این ملک چون ثبت تاریخی نشده بود و میراث فرهنگی امکان هزینه کردن در آن را نداشت و ما از ترس ریزش و تهدید جان شهروندان مجبور شدیم چند آجر باقی‌مانده آن را فرو بریزیم.

این ملک در خیابان شریعتی شهر کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها