تبادل نظر بوسنی و هرزگوین و ایران  در باره آوارگان و حقوق بشر

بلگراد-ایرنا- وزیر امور آوارگان و حقوق بشر بوسنی و هرزگوین و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو در باره مسایل و موضوعات مربوط به آوارگان جنگی و حقوق بشر گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، «میلوش لوچیچ» روز پنجشنبه در ملاقات با «رضا قلیچ خان» گفت: مساله آوارگان در بوسنی و هرزگوین تا حد زیادی حل شده و با پروژه هایی که در دست اجرا داریم امیدواریم تا حدود دو سال دیگر کاملا این مساله حل و فصل شود.

وی اضافه کرد: این وزارتخانه که امور حقوق بشر و خشونت علیه زنان و کودکان را نیز بر عهده دارد با کمک گرفتن از نهادهای بین المللی در این زمینه گام های خوبی برداشته و برای اسکان کودکان و زنانی که مورد خشونت قرار می گیرند خانه های امن ایجاد کرده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با اشاره به تجربیات کشورمان در مسائل آوارگان جنگی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی با آن از نزدیک و به طور گسترده دست به گریبان بود، اظهار کرد: سختی کار این وزارت خانه برای ما کاملا قابل درک است.

قلیچ خان همچنین با تشریح روابط خوب دو کشور به کمک های ایران پس از پایان جنگ در بوسنی و هرزگوین برای بازگشت آوارگان و ایجاد فرصت های شغلی برای آنان اشاره کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha