اجلاس مجازی سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) آغاز شد

تهران- ایرنا- چهاردهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با شعار "همکاری اقتصادی منطقه ای در دوران پساکرونا" به شیوه مجازی و با حضور سران ۱۰ کشور عضو در پاکستان آغاز شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این نشست مجازی، سران کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان و تاجیکستان به میزبانی اسلام آباد به عنوان رییس سیزدهمین نشست سران اکو، شرکت دارند.

این نشست با سخنرانی مقام ارشد پاکستانی به عنوان رییس دوره ای نشست قبلی آغاز و با انتخاب رییس چهاردهمین نشست سران و سخنرانی او و دبیر کل اکو ادامه می یابد.

پس از آن نیز دستور کار نشست برای تصویب به بحث گذاشته می شود و در ادامه روسای هر یک از کشورهای عضو و اعضای ناظر و میهمانان ویژه سخنرانی می کنند و اجلاس در نهایت با امضای منشور مرکز تحقیقات اکو در باکو توسط کشورهایی که آمادگی لازم را دارند و همچنین سخنرانی رییس چهاردهمین نشست سران، پایان می یابد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از سخنرانان اجلاس اکو است که سخنان رییس جمهوری در این اجلاس، متعاقبا مخابره می شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha