انتخابات بارزترین نماد مردم‌سالاری دینی در کشور است

اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: انتخابات بارزترین نماد مردم‌سالاری دینی و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور است که در میهن اسلامی ایران در سایه مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و از جان‌گذشتگی‌های بی‌شمار بدست آمده است.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان اظهارکرد: صیانت و حفاظت از این دستاورد ارزشمند انقلاب فقط در سایه اتحاد، همدلی و انسجام همه مردم و تمامی دستگاه‌ها و نهادها محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به تجربه موفق استان در برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند در استان گفت: برای برگزاری انتخابات پیش رو اقدامات لازم بر اساس تقویم انتخاباتی از سوی ناظران و مجریان انتخاباتی صورت گرفته تا این بار هم شاهد برگزاری انتخابات سالم در استان باشیم.

او بر برگزاری منظم جلسات ستاد برای ایجاد تعامل و هماهنگی‌های بیشتر، تقویت اقدامات پیش‌بینی و پیشگیری از جرایم انتخاباتی و برخورد قاطع با هرگونه اخلال در برگزاری انتخابات سالم و رصد و پایش فضای مجازی و حضور میدانی مسئولان قضایی و انتظامی به همراه ناظران انتخاباتی تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به تشریح بخشنامه رئیس قوه قضاییه در خصوص وظایف و نحوه تشکیل ستاد پیشگیری از جرایمانتخاباتی اشاره کرد و افزود: پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرایم انتخاباتی، ایجاد هناهنگی بین دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد، انعکاس فوری شرح وقایع و جرایم انتخاباتی برای اتخاذ سریع تر تصمیمات مقابله‌ای با جرایم انتخاباتی و اطلاع‌رسانی و تشریح و توضیح مفاد قانون جرایم انتخاباتی از طریق رسانه‌های جمعی با هدف ارتقای آگاهی‌های عمومی برای کاهش و پیشگیری از بروز جرایم انتخاباتی از مهم‌ترین وظایف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی است.

سید عبدالله طباطبایی ، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز در این جلسه از اختصاص شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی برای برخورد با متخلفان در کمترین زمان ممکن در مراجع قضایی خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =