بیش از ۳۶ میلیارد ریال صرف اجرای پروژه های منابع طبیعی ابرکوه شد

یزد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابرکوه ،گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی و ردیف های اعتبار استانی در اجرای پروژه های مرتبط با عرصه های طبیعی هزینه شد.

مرتضی سعیدی عصر پنجشنبه به مناسب هفته منابع طبیعی ( ۱۵ تا ۲۱ اسفند) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل بودجه استانی صرف پنچ پروژه مراقبت و نگهداری بوستان ها ، گسترش شبکه رادیویی ، بیابان زدایی و مرمت پروژه های آبخیزداری شد.

وی اظهارکرد: همچنین از محل صندوق توسعه ملی نیز ۲۰ میلیارد ریال برای ادامه پروژه احداث ۱۶ آبگیر ، ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای اجرای پروژه مدیریت هرز آب در هزار و ۳۰۰ هکتار و سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هم در اجرای پروژه عملیات بیولوژیک در ۲۷۰ هکتار هزینه شد.

سعیدی با اشاره به اتمام عملیات بیولوژیک و مدیریت هرز آب ها در مراتع ، گفت : برای اجرای این طرح ها همچنین ۱۱ میلیارد ریال بودجه از محل صندوق توسعه ملی هزینه شد.

رییس اداره منابع طبیعی ابرکوه اضافه کرد: به مناسب هفته منابع طبیعی ۲ هزار اصله نهال رایگان در اختیار اقشار مختلف مردم، اداره ها و نهادهای مختلف شهرستان در چارچوب طرح توسعه فضای سبز گذاشته شد.

سعیدی با بیان اینکه شعار امسال هفته منابع طبیعی ، « همه با هم جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی» خاطرنشان کرد: تا پایان هفته منابع طبیعی در مجموع هشت هزار اصله انواع نهال رایگان بین شهروندان توزیع می شود.

وی ادامه داد: برای توسعه فضای سبز با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه این تعداد نهال از گونه‌های سازگار با محیط زیست منطقه که شامل عناب ، انار ، توت ، اقاقیاست درحال توزیع است.

این مسوول با تاکید بر اهمیت حفظ منابع طبیعی و مراتع از روستاییان خواست، هرگونه تخریب و تصرف و برداشت غیرمجاز از منابع طبیعی و مراتع را به سامانه ۱۵۰۴، یا با شماره تلفن ۰۳۵۳۲۸۲۱۳۳۴ اطلاع رسانی کنند.

۴۸۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی ابرکوه شامل اراضی بیابانی و مرتعی است که با توجه به شرایط اقلیمی ۲۴۳ هزار هکتار آن بیابانی و ۲۳۷ هزار هکتار نیز مرتع است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =