۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84252248
۵ نفر

برچسب‌ها

کاشت ۲۰ هزار نهال در فردیس آغاز شد

کرج - ایرنا - مدیر اداره سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری فردیس اعلام کرد که به مناسب هفته درختکاری ، کاشت ۲۰ هزار اصله نهال در مناطق مختلف این شهر آغاز شد.

حسین باباخانی روز جمعه به خبرنگار ایرنا  گفت : طبق برنامه ریزی این نهال ها با کمک شهروندان و علاقه مندان به محیط زیست تا پایان اسفند ماه جاری در فردیس کاشته می شود.

وی  با اشاره به انجام عملیات درختکاری در سطح  چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع  پارک حاشیه رودخانه شهرک وحدت طی روزهای اخیر ،افزود:  شهر فردیس دارای ۱۵۲ هکتار عرصه فضای سبز،۵۸ پارک در مجموع با مساحت ۵۷۷ هزار و ۸۵۰ مترمربع است.

باباخانی بیان داشت: سرانه فضای سبز برای هر نفر در فردیس ۲.۹ مترمربع است که با کاشت ۲۰ هزار نهال این میزان به ۳.۸ مترمربع می رسد.

وی با بیان اینکه سال آینده  توسعه فضای سبز در شهر فردیس در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: هر جا قابلیت توسعه فضای سبز و احداث پارک را داشته باشد این اقدام صورت می گیرد.

مدیر اداره سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری فردیس گفت: پروژه باغ گلهای پارک تندرستی فردیس به مساحت هشت هزار متر مربع در مرحله انتخاب پیمانکار است که عملیات آن به زودی آغاز می شود.

باباخانی افزود: بهسازی  ۶ پارک فرسوده در شهر فردیس در دستور کار قرار گرفته در مرحله انتخاب پیمانکار است.

 تاکنون ۶۰ درصد درختان سطح شهر فردیس هرس و فرم دهی شده و اکنون برای استقبال از بهار گل کاری بلوارها و میادین و خیابانهای شهر فردیس آغاز شده است.

شهر فردیس با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در سال ۹۶ از شهرداری کلانشهرکرج منفک شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =