۹۰هزار میلیارد تومان ازدیون دولت در بودجه ۱۴۰۰ پرداخت می شود

تهران - ایرنا - معاون حقوقی، پارلمانی و امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی گفت: رد بخشی از دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری‌ها در بودجه ۱۴۰۰ به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رسید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، محمد ابراهیم جواهری افزود: براساس تدبیر و پیگیری انجام شده توسط مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و حمایت رییس مجلس شورای اسلامی و همچنین موافقت دولت مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان در قالب تبصره ۲ بند و بودجه ۱۴۰۰ به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت و سهم این سازمان از سایر دستگاهها تفکیک شد.

جواهری با بیان اینکه در بودجه امسال ردیف مستقلی در لایحه دولت برای پرداخت مطالبات تامین اجتماعی پیش بینی شده، گفت: مبلغ پیش‌بینی شده در لایحه دولت پاسخگوی نیاز سازمان تامین اجتماعی نبود و با پیشنهاد حسینعلی حاجی دلیگانی، سقف این بند از بودجه به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و با پیشنهاد عبدالرضا مصری سهم سازمان تامین اجتماعی از سایر دستگاهها تفکیک شد و مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت.

وی توضیح داد: دغدغه رییس مجلس شورای اسلامی نیز توزیع عادلانه این مبلغ بود و پس از بازگشت بودجه به کمیسیون تلفیق  پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی به تصویب کمیسیون رسید.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی گفت: انتظار می رود مصوبه امروز کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد و با اجرایی شدن این قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان و بهبود و ارتقا خدمات سازمان تامین اجتماعی به نحو مطلوب انجام شود و شاهد افزایش رضایتمندی جامعه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی باشیم.

جواهری، پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای بهبود شرایط مالی و ارتقا خدمات این سازمان را خواست و مطالبه تشکلهای کارگران و بازنشستگان دانست و گفت: این تشکلها تلاش و پیگیری زیادی درباره مصوبه امروز کمیسیون تلفیق داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =