رسانه‌های بیگانه ترور شخصیتی اساتید دانشگاه کشور را در دستور کار دارند

زنجان - ایرنا – جمعی از اعضای شورای صنفی اساتید کشور معتقدند برخی رسانه های بیگانه و معاند با انعکاس غیر دقیق موضوع معافیت مالیات پلکانی استادان دانشگاه، خط خبری ترور شخصیتی اساتید و اعضای عیات علمی دانشگاه های کشور را در دستور کار دارند.

به گزارش ایرنا بر اساس قانون موجود، اعضای هیات علمی دانشگاه ها ۱۰درصد از حقوقشان را به عنوان مالیات پرداخت می کنند ولی به زعم جمعی از اعضای شورای صنفی اساتید کشور طرح موضوع معافیت مالیات پلکانی و انعکاس غیر دقیق آن دربرخی رسانه ها، دستاویزی برای هجمه به اساتید دانشگاه شده است.

شماری از اعضای شورای صنفی اساتید کشور در واکنش به انعکاس غیر دقیق این موضوع و عدم تدقیق و تبیین معافیت مالیات پلکانی در برخی رسانه ها، تاکید کردند: این نوع خبر رسانی یک فضای منفی را نسبت به اساتید دانشگاه به وجود آورده تا جایی که برخی رسانه های خارجی نیز در این خصوص غرض ورزی و شیطنت هایی را انجام می دهند و صورت مساله را غیر دقیق منعکس می دهند.

این اساتید خاطرنشان کردند: ما باید بدانیم علاوه بر ترور فیزیکی دانشمندان و محققان دانشگاهی، پی گرفتن چنین خط خبری می تواند در راستای تخریب و  ترور شخصیت اعضای هیات علمی دانشگاه ها نیز تعبیر شود که نمونه هایی از این نوع خبررسانی ها را در چند روز اخیر می توان در برخی شبکه های ماهواره ای ضد نظام مشاهده کرد.

اعضای شورای صنفی اساتید کشور تصریح کردند: پیامد  ترور شخصیت اعضای هیات علمی دانشگاهها می تواند آثار سویی همچون مهاجرت و احساس انزوای اساتید را به دنبال داشته باشد که هدف شبکه های بیگانه هم همین است.

اعضای شورای صنفی اساتید تاکید دارند که مجلس انقلابی باید به این هجمه های رسانه ای توجه داشته باشد.

این اساتید بر این موضوع تاکید دارند که حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم در مجموع سه چهار سال اخیر افزایش بیش از ۱۵ درصدی هم نداشته است ولی نحوه انعکاس خبری در این باره، شأن اساتید دانشگاه را نشانه رفته است که باید متوجه چنین پروژه های تخریب بشویم؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارها و نشست های مختلف بر حمایت از اساتید دانشگاهی تاکید فرموده اند و در بیاینه گام دوم انقلاب نیز پیشرفت و تعالی کشور به تولید علم و ارتقای فناوری گره زده شده است.  

به زعم این اساتید هجمه هایی نیز از سوی برخی تشکل ها به موضوع افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها وارد می شود در حالی که یک عضو هیات علمی بیشتر از هفت تا هشت میلیون دریافتی ندارد.

به گزارش ایرنا چندی است که هیات علمی دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم پی گیر مطالبات خود برای همسان سازی حقوق هستند و این موضوع اکنون در دستور مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =